Kuivakuppaus

Kokemusta?

Hei, onko kokemuksia kuivakuppauksesta=imukuppihieronnasta selluliitin poistossa/kiinteytymisessä? Jos joku tekee tätä hoitoa niin mikä on velotus?

12

12457

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jiji

      En tiedä, mitä kuppaajat veloittavat, mutta niitä kuppausvälineitä saa monesta (?) luontaistuotekaupasta. Äidilläni sellaiset on, maksoivat about 50 euroa. Niitä on neljä kappaletta, kaikki eri kokoisia. Helppo hoitaa siis itsekin kotosalla (tai laittaa joku muu hommiin).

      • butttercup

        Jos tekee kuivakuppauksen kotona niin miten se tehdään??


    • Nimetön
    • hta

      Tietääkö kukaan voiko kuppausta käyttää kasvoille ja
      rinnoille.Eikös systeemi ole vähän vastaava kuin rintojen kiinteytys alipaineella.

      • maija mehiläinen

        Sydämen läheltä ei saa kupata eli siitä voisi päätellä ettei rintoja voi kupata. Onkohan jollain ohjeita selluliitin kuppauskäsittelyyn? Olisin todella kiitollinen jos joku voisi ne tänne laittaa?! :)


    • e-m.k

      Kuivakuppausta Eerikinkatu 7 E 30min ovh 27e, nyt -50% 30.4 asti. Tutustu!! www.hyvinvointidaylight.fi

      • Oppinut asiakas...

        ..monen erheen kautta. Pidän muita lähes puoskareina.

        Tutkinnon käyneellä on velvollisuus hankkia ja olla potilasturvavahinkovakuutus.

        Senpä takia käyn sellaisella, jolla se on, kuten Lihashuoltamossa. Vakuutusyhtiön todistukset seinällä siellä.


      • Kokeile itse
        Oppinut asiakas... kirjoitti:

        ..monen erheen kautta. Pidän muita lähes puoskareina.

        Tutkinnon käyneellä on velvollisuus hankkia ja olla potilasturvavahinkovakuutus.

        Senpä takia käyn sellaisella, jolla se on, kuten Lihashuoltamossa. Vakuutusyhtiön todistukset seinällä siellä.

        Eihän tuo imukuppihieronta ole vaikea juttu itse tehdä, netistä tilasin ja muutamassa kuukaudessa sain aika pahat selluliitin pakaroista pois, suosittelen. :)


    • 5+9 =

      Mitähän vielä? Tämä on jo riman alitus.. luulin että horoskooppipalstalta löytyisi vielä paremmat naurut, mutta se löytyikin täältä... "KUPPAUS", voi hyvää päivää

    • Sellureisi

      Ostin kuivakuppauskupit ja olen niitä nyt käyttänyt viikon verran (joka toinen päivä noin 10 min per reisi, ei reiden sisäosa) Kuppeja on helppo käyttää, käytän kookosöljyä liukasteena. Mittauksia en ole tehnyt mutta ihan selvästi selluläskit ei ole enää niin arat kosketukselle ja iho tuntuu sileämmältä. Kuppien liuutus otti alussa vähän kipeää mutta nyt ei enää. Mielenkiinnolla odotan tuleeko vielä parempia tuloksia kun kuppausta jatkan. :)

    • Hyvinvointistudio

      Hei! Olen opiskellut kiinalaista lääketiedettä 3 vuotta ja kuivakuppaus on yksi tehokas menetelmä aineenvaihdunnan ja lymfakierron lisäämiseen.Teen hoitoja Nummelassa Iloa ja Voimaa Hyvinvointistudiolla sopimuksen mukaan.Hinta 60 kuppaus hoidolle 49€.Jos olet kiinnostunut , ota yhteyttä sähköpostitse: [email protected]

      • Hyvinvointistudio

        Siis 60 minuutin kuppaushoidolle😊


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      84
      1359
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      987
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      370
      808
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      769
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      699
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      123
      692
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      612
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      604
    Aihe