Olen menossa naimisiin syksyllä /talvella 03. Kyselisin onnistuneista hääjuhlapaikoista Jyväskylän seudulla. Etsimme vanhan ajan tunnelmaa, jossa kuitenkin juhlaväki sopisi yhteen huoneeseen. Väkeä noin 60 - 100 henkeä (kerranhan sitä vaan naimisiin mennään). Kirkko on jo katsottu (Taulumäki) ja häämarssit valittu. Ja niistä pitopalveluista: minkä hintaisia ne ovat Keski-Suomen korkeudella / per henkilö... ym. Miten voi vaikuttaa itse koristeluun (emme halua mitään vaaleanpunaisia hömppähäitä)?
Auta minua pulassa!
hääpaikkoja + pitopalveluja JKL:n seudulla ?
5
1269
Vastaukset 5
- jenni
pitopalveluthan laittaa yleensä ruoan, ja kestitsee, mutta itse pystyt vaikuttamaan juhlan koristeluun tekemällä itse tai ystäviesi kanssa.
Menen ensi kesänä jyväskylässä naimisiin, kaupungin kirkossa, ja pidämme juhlatilaisuuden sitten tapiolassa, siellä keljonkankaalla, mikä onkaan nuorisoseuraintalo. En tiedä kuinka paljon sinne mahtuu ihmisiä, vuokra maksaa muistaakseni 225 euroa. Sitten romanttisempia on... survon kartano kuokkalassa päin. Siinä on myös pitopalvelua. Romanttisuudesta en tiedä, mutta: Ateria ja juhlapalvelu Alina, toimipiste puistokatu 31. Tilaa 60 hengelle. Enemmän löytyy (mistä nuo edellisetkin on otettu) osoitteesta keltaisetsivut.fi, ja palveluhaku, jonne hakusanaksi esimerkiksi pitopalvelu ja juhlapalvelu. Hinnoista en osaa sanoa, ne selviää parhaiten soittamalla ja kysymällä tarjousta. Ajattelin itse myös laittaa ruoat ja kahvit, sukulaisten avustuksella. - jenni
pitopalveluthan laittaa yleensä ruoan, ja kestitsee, mutta itse pystyt vaikuttamaan juhlan koristeluun tekemällä itse tai ystäviesi kanssa.
Menen ensi kesänä jyväskylässä naimisiin, kaupungin kirkossa, ja pidämme juhlatilaisuuden sitten tapiolassa, siellä keljonkankaalla, mikä onkaan nuorisoseuraintalo. En tiedä kuinka paljon sinne mahtuu ihmisiä, vuokra maksaa muistaakseni 225 euroa. Sitten romanttisempia on... survon kartano kuokkalassa päin. Siinä on myös pitopalvelua. Romanttisuudesta en tiedä, mutta: Ateria ja juhlapalvelu Alina, toimipiste puistokatu 31. Tilaa 60 hengelle. Enemmän löytyy (mistä nuo edellisetkin on otettu) osoitteesta keltaisetsivut.fi, ja palveluhaku, jonne hakusanaksi esimerkiksi pitopalvelu ja juhlapalvelu. Hinnoista en osaa sanoa, ne selviää parhaiten soittamalla ja kysymällä tarjousta. Ajattelin itse myös laittaa ruoat ja kahvit, sukulaisten avustuksella. - Hääisäntä03!!!
Nyt ois tiedossa loistava hääpaikka. Paikka on Jyväskylän keskusta tuntumassa Kuokkalassa. Paikka on nimeltään Survon-kartano ja juhlia siellä järjestää yritys nimeltä Pitopalvelu Perinteiset. Survon-kartanoon mahtuu juhlijoita noin 110-120. Alueelle on myös hieman pienempi kartano nimeltä Korpela, jossa tilaa on noin 60-70 juhlijalle.
Survon kartanon ympäristö on erittäin idyllinen maalaismaisemineen, niin kesällä kuin myös talvella. Paikka on loistava häiden pitoo ja pitopalvelu on luotettava ja koristeluista ja muista häärituaaleista saa asiakas päättää hyvin pitkälle itse. Hinnoista en nyt osaa sanoa varmasti, mutta varmaan lähellä samaa hintatasoa kuin muillakin.
Puhelinnumero josta voi tiedustella varauksia on: 014-643699 - R
Survon kartanolla on vaihtunut vetäjä, nyt voi tiedustella tiloja numerosta 040 776 4011. Nettisivuilta löytyy muuten hyviä kuvia alueesta ja eri tiloista, joita siellä tarjolla: www.kartanopidot.com
- jooo mainostamista
hieman myöhässä tieto tästä... kun aloittaja kysellyt paikkaa vuonna 2003
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092280Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???23903- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha563816- 82718
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 57571