Miten toi jaksaa selitellä milloin mistäkin. Oikein kunnon selittelyä.
Raksaaja selittelee
todella huvittunut
101747
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tuppaa vielä selitykset pitämään paikkansa... tai ainakin ne on niin hyvin perusteltu, ettei järkeviä vastakommentteja näy.
Muita vastauksia kyllä näkyy.
hienoa, että joku jaksaa antaa aikaansa ja vaivaansa kertoakseen muille omista kokemuksistaan. Itse olen saanut raksaajalta useita kertoja apua kysymyksiini. Myös Sohvatiikeri sinulla on ollut hyviä ja asiallisia vastauksia. Vaikka toinen teistä on Lammimies ja toinen Sipomies, niin vastaukset ovat olleet asiallisia eivätkä ole lähteneet "lusikallakaivertamislinjalle".
Selittelystä en tiedä, mutta paljon kommentoi kyllä - ja yleensä ihan asiaa. On niitä harvoja, jotka pyrkivät pitämään foorumin asialinjalla olematta kuitenkaan laput silmillä kulkeva ja kaikentietävä besserwisser, joita näissä "kivi-ei-kellu" -ketjuissa aina näkee. Ja se on hyvä, eikös vaan.
Mutta jonkun tääkin homma on tehtävä. ;-)
Have fun!
kellonaikoja, sääliksi käy työnantajaa, ellei sitten mainosta sitä täällä...
Mistäs sulle saatais joustavanpi työtehtävä?
Vai pitäisikö vain Iltalehti, Iltasanomat yms. vaihtaa johonkin hyödyllisenpään.
niin kuin tekijöitä.
On kuitenkin syytä muistaa tunnettu tosiasia:
"Kaikki ei tietenkään käy kaikille" vaikka se olisi kuinka hyvin perusteltu.
Mutta asiallinen ja hyvä perustelu asiassa kuin asiassa on hatun noston arvoinen asia.
Epäilen, että raksaaja ei ole Nokialla töissä. Kellään Nokialaisella pääsuunnittelijalla ei ole näin paljon aikaa käyttää surffailuun työaikananaan.
Oma epäilykseni palstaa taustalla seuranneena on, että kysessä on jonkin kivitalotoimijan palkoilla oleva henkilö, miettikää jokainen mikä on toimija.
Tästäkin huolimatta on ihan hyvä, että joku yrittää pysyä kohtuullisen asialinjalla, joskin pientä kallistumista tiettyihin ratkaisuihin on havaittavissa.
Eipä täällä ole montakaan yhtä hyvää kirjoittelijaa.
kunhan postaa paskaa.