Tavaraa sokkelin kupeeseen

Nyt kun on rappaushommat takanapäin pitäisi maa muokata ja pihan ulkoilmettä kohentaa ennen talvea, niinpä kyselen tässä asiaa, joka välttämättä tänne ei kuulu. Eli millaisia sokkelin vierustoja olette tehneet / ajatellut tehtäväksi torpissanne (sepeli,muljukivi,noppakivi,...)ja kuinka leveitä?
2522
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tontilla oli niin jumalattomasti pyöreitä erikokoisia maakiviä joten laitoimme 30cm kivituhkaa tms alle ja röykkiöittäin noita kiviä päälle. Aikas hyvän näköistä.

Äänestä

tai luonnonkiveä betoniin/maakosteaan sementtiin ladottuna

On sitten helppo pitää puhtaanakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaaccima kirjoitti:

Nyt kun on rappaushommat takanapäin pitäisi maa muokata ja pihan ulkoilmettä kohentaa ennen talvea, niinpä kyselen tässä asiaa, joka välttämättä tänne ei kuulu. Eli millaisia sokkelin vierustoja olette tehneet / ajatellut tehtäväksi torpissanne (sepeli,muljukivi,noppakivi,...)ja kuinka leveitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu