Allekirjoita vetoomus Kuusamon synnytysosaston säilyttämiseksi:
http://www.adressit.com/risto
Aiheen liittymistä vl:teen ei tarvinne perustella.
http://www.adressit.com/risto
Aiheen liittymistä vl:teen ei tarvinne perustella.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
...eikö Kuusamon sosiaalitoimenjohtaja ole juuri VL, joka on siis lopettamisen kannalla - taloudellisten syiden vuoksi ?!?!?
Arvatenkin kepulainen myös...En ole kuusamolainen enkä vl enkä kepulainen, mutta juuriltani kainuulaisena suren ja paheksun maaseudun ja erit. pohjoisen autioittamista.
Eihän tämä ole keskustelua vanhoillislestadiolaisuudesta.
On tässä veli veljeä vastassa. Silleen että keskustalaiset kuusamolaislestadiolaiset kärsii kun keskustalaiset tyhjentää maaseutua demareiden kanssa
politiikkaan!
Hei!
Se olisi hienoa jos Kuusamossa synnäri toimisi jatkossakin, mutta tottakai tämä asia herättää vastarintaa. Ainahan uusi asia tuntuu kamalalta hyväksyä, mutta joka tapauskessa jos/kun synnäri siirretään OYS:n se tullaan hyväksymään.
Kautta aikojen lapin läänissä on synnytetty pitkien välimatkojen päästä ja kaikki on kuitenkin mennyt hyvin. Ambulanssi henkilöstö osaa hommansa ja niitä vanhoja kätilöitä voi käyttää tällaisessa tilanteessa ja käytetäänkin.
En puolla sitä, että Kuusamon synnäri lopetetaan.