Mistä saa

Mistä ihmiset ostaa ne ihan oikeat aidot nahkatakit? Olen kaikki kirpparit kiertänyt, mutta liikkeitä en tiedä. Hinnalla ja paikkakunnalla ei ole väliä enää tässä vaiheessa >
3402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Leather Heavenista voisi kokeilla. En muista nettisivujen osoitetta, mutta googlaamalla löytyy varmasti. Itse liikkeitä on ainakin Lahdessa ja Helsingissä, varmaan muillakin paikkakunnilla (joku toinen saattaa niistä tietää paremmin).

Sitten on tietysti jotain nahkavaateliikkeitä. Lahdesta löytyy Nahkamafia. Luulisin, että ainakin isommilla paikkakunnilla on yksi tai kaksikin liikettä.

Niin ja oman takkini löysin itse asiassa urheiluvaatekaupan alennusmyynnistä. Se hieman hämmästytti, mutta kannattaa siis senkin alan liikkeitä käydä vilkaisemassa. Valitettavasti kyseinen liike on ainakin Lahdessa lopettanut, enkä muista sen nimeä =/

Huuto.net on myös yksi paikka, mistä kannattaa ainakin kokeilla. Sieltä voi joskus tehdä ihan hyviä löytöjä.

Toivottavasti onnistut löytämään omanlaisesi takin jostain :)

Äänestä

Koitas vaikka Nahka-alberttia. Oulussa,hesassa,vantaalla,porissa,tampereella ja kempeleessä on liikkeet.

http://www.nahka-albert.fi/

Äänestä

mulla on pari nahkatakkia, kaks on ihan massa tuotantoa, eli carhartin musta ja lyhyt, hintaa oli sellanen 200E henkilöstöalella.. oisko oikee hinta ollu siinä 250e. kallis oli mutta tuntuu kyllä kestävän:) carlingssilla oli saman tyylinen resorii reunanen takki halvemmalla joku aika sitte, meppä sinne kattoo.. ja toisen oon ihan veromodasta ostanu n.100e.. konjakin värinen, resorit myös:) ja kolmas on sitte ihan nahkataki kaupasta ostettu, siitä forumista, mikäs sen kaupan nimi oli.. ja se oli sitte kalliinpi.. mutta laadukkaitahan noi aidot nahkaset on:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yarrr kirjoitti:

Mistä ihmiset ostaa ne ihan oikeat aidot nahkatakit? Olen kaikki kirpparit kiertänyt, mutta liikkeitä en tiedä. Hinnalla ja paikkakunnalla ei ole väliä enää tässä vaiheessa >

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu