palstamuutoksesta

Ihan ensinnäkin toivoisin ettei ainakaan toistaiseksi ilmoiteltaisi viesteistä jotka kuuluisivat jollekin toiselle bb-palstalle. Linkki on tarkoitettu vain asiattomille viesteille jotka pitäisi poistaa. Muutenkin viestien siirtely on aikaavievämpi operaatio kuin poisto, niin jatkossakin monesti jos viestissä ei mitään kovin erikoista ole (tyyliin muutama sana asukkaan hehkutusta) niin se herkemmin joutuu poiston kohteeksi kuin siirretyksi asukkaat-palstalle.

Palstojen rajauksia voisi vielä ehkä hieman tarkentaa jotta kaikkien olisi helpomaa hahmottaa mihin viestinsä osoittaa. Itse koitan miettiä noita viikonlopun aikana ja laittaa ehdotuksia.

Tälle palstalle ei enään ole tarkoitus laittaa aloituksina asukkaiden hehkutuksia tai ulos-huutoja, eikä minkään muun maan juttuja eikä aikasempien kausien asioita elleivät ne jotenkin liity juuri meineillään oleviin tapahtumiin.

5

580

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • urakka

      nyt liian suureksi? Miksi otat tehtävän jos et jaksa sitä hoitaa? Paljonko saat palkkaa? Musta tämä palstan uusiutuminen vie hetken aikaa ennenkuin sopeutuu. Älä siirrä vastuuta muille, vaan tee se itse mikä kuuluu sinun tehtäviin. Vapaaehtoisesti kai tehtävän otit? Työni minäkin teen itse. Tsemppiä jatkoon, ei oo helppo tehtävä.

    • -----------?

      kait täällä saa tapahtumista keskustella vaik ei olekaa 24/7? ei muuten voi minnekää purkautua siitä mitä itse vasta tänään näki=(

      • Tuumaillaan sitä kumpi olisi parempi paikka keskusteluun koosteen tapahtumista.. Tämä vai yleiset-palsta?


      • ----------?
        Cesar kirjoitti:

        Tuumaillaan sitä kumpi olisi parempi paikka keskusteluun koosteen tapahtumista.. Tämä vai yleiset-palsta?

        yleiset palstalla lukee ainakin nyt että on tarkoitettu vain ohjelma ilmiöstä keskusteluun jne.palstan nimi toki viittaisi enemmän tapahtumien keskuteluun jälkikäteenkin.


      • voutre
        Cesar kirjoitti:

        Tuumaillaan sitä kumpi olisi parempi paikka keskusteluun koosteen tapahtumista.. Tämä vai yleiset-palsta?

        olen samaa mieltä, pikku hiljaa, kärsivällisyyttä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      331
      7179
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      71
      4388
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3175
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2987
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1952
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      153
      1826
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      216
      1773
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      166
      1587
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1548
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1448
    Aihe