"maikkari" uusi sana

Bisse, Leffa, Lätkä, ja Maikkari ! Lässy.....
2324
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Maikkari on ollut jo käytössä iät ja ajat.
Sitä ennen oli jo kouluissa maikat.
No jos tieto on nyt vasta mennyt Ikurista Teiskoon niin kyl sinne pitäisi saada suora Josse reitti.

Äänestä

Mutta miksi MTV on luopunut alkuperäisestä tunnuksestaan MTV ja käyttää nyt lyhennettä MTV3? Tämä mahdollisti tunnuksen kaappauksen alkuperäiseltä omistajalta jollekin turhalla musiikkikanavalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Teiskoon ! kirjoitti:

Bisse, Leffa, Lätkä, ja Maikkari ! Lässy.....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu