Voiko...

...kamerakännykällä otettuja kuvia kehittää valokuviksi? Entä minkähän laatuisia niistä kuvista sit tulee jos ne kehittää?
Kiitti jos joku viittii vastata...:)
2174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hyvät valaistus olosuhteet, taitoa kuvaamisessa ja kuvan käsittelyssä niin voi saada ehkä hyvänkin kuvan. (vaikeata)
Käytännössä ei kovin kaksista laatua, mitä itse vaatii kuvalta on oleellista.

Äänestä

Niitä kaikkein surkeimpia VGA-kuvia on turha kuvitella kehittävänsä. Sen sijaan esim. yli megapikselin kameroissa saattaa olla jo mahdollisuus kehityskelpoisiin kuviin. Laatu ei silti välttämättä ole huipputasoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

...kamerakännykällä otettuja kuvia kehittää valokuviksi? Entä minkähän laatuisia niistä kuvista sit tulee jos ne kehittää?
Kiitti jos joku viittii vastata...:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu