jos e-pillerien tauko venynyt 4 päivää

auttaako e-pillerit jos oon alottanu taas syönnin ku seitsemän päivän tauko on venynyt 4 päivää?
2284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

en tiiä

Äänestä

yhden pillerin, ota yhteys lääkäriin. Näin lukee kaikissa pakkausselosteissa. Tämä palsta ei ole lääkäri. Voi täällä veikkauksia esittää, mutta varmaa tietoa et saa. Fakta on se, että tehoa ei ole. Eri asia on se kuinka kauan lisäehkäisyä pitää käyttää. Niin ja kun kerran unohdit pahimpaan mahdolliseen aikaan pillerit, niin saatat jo olla raskaana, mikäli olet seksiä harrastanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tämmönen vaa kirjoitti:

auttaako e-pillerit jos oon alottanu taas syönnin ku seitsemän päivän tauko on venynyt 4 päivää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu