monennellako vko:lla

olette tienneet

Monennellekko viikolle raskautenne oli ehtinyt ennen kuin tiesitte tulokkaasta? itselllä rv7

10

1256

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Txx

      Tais olla rv6 kun plussasin...

      • angel_86

        ...viikolla 5 tai 6.


      • :-)

        Aavistitteko raskauden ennen testiä? oliko suunniteltu?
        Itse en aavistanut ollenkaan kun ei olle ollut minkäänlaisia oireita ja menkatkin ovat tosi epäsäännölliset. Testin tehtyä olin aivan äimänä..:)


    • tota noin

      olisiko ollut viikolla 4 kun plussasin.

    • En uskaltanut tehdä testiä aiemmin, koska menkat oli epäsäännölliset joten ajattelin niiden olevan vain myöhässä.

      Vaikea sanoa, oliko raskaus suunniteltu. Harrastimme kerran seksiä ilman kumia. Kaipa se joku päätös oli alitajunnassa syntynyt, kun uskalsimme moiseen ryhtyä:)

    • violent-violet

      jotenki aavistelin joskus rv4-5 paikkeilla ku toisesta silmästä hävis näkö kaks kertaa puoleks tuntii (edellisessä raskaudessa suunnilleen samoilla viikoilla teki saman tempun, muulloin ei tollasta tapahdu, erittäin omituinen oire raskaudesta). muutaman viikon päästä sitte tein testin ihan varmistaakseni ja niinhän se selkeetä plussaa näytti :)

    • muti

      oltiin jo 8viikolla kun plussasin.

    • mutsi86

      sain tietää 6vk:lla mutta esikoisen aikaan 24:llä vk:lla =)

    • toukovauva

      ..sinä päivänä, kun menkkojen olisi pitänyt alkaa. hoksasin, että olihan noita oireita jo ollut jos jonkinmoisia :D

      tein testin vasta kun menkat olivat myöhässä reilu pari viikkoa. nyt olisi siis menossa rv 7 3 ja neuvolaan pääsen jo ensi viikolla =)

    • mamma1982

      rv 5 1

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      229
      4078
    2. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      146
      3554
    3. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      297
      2852
    4. Kesäaika on normaaliaika...

      ...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul
      Maailman menoa
      267
      2376
    5. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      81
      2006
    6. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      43
      1790
    7. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      57
      1729
    8. Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?

      Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva
      Ähtäri
      43
      1729
    9. Ähtärin päättäjät

      Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b
      Ähtäri
      55
      1452
    10. Tulen hulluksi hänestä

      Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu
      Ikävä
      71
      1382
    Aihe