Tonnikalaa??

Voinko antaa mun talvikolle tonnikalaa kylmänä?
41881
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ainakin voit antaa purkkitonnikalaa vedessä.

Äänestä
  • En itse antaisi. Siinä on TOOOSI paljon suolaa!

    Äänestä

  • jurasda kirjoitti:

    En itse antaisi. Siinä on TOOOSI paljon suolaa!

    Älä anna mtn ruokaa suoraan jääkaapista vaan anna olla ensin huonelämpöistä.

    Äänestä

Hamsun juomavesi tai tuoreruoka ei koskaan saa olla kylmää. Tonnikalaa huoneenlämpöisenä.
En antaisi tonnikalaa (huom vedessä, ei mitään öljyjä tms!) purkista koska siinä on kuitenkin säilöntäaineita, ja suolaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


*Mira* kirjoitti:

Voinko antaa mun talvikolle tonnikalaa kylmänä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu