3 card monte

jugi

elikkäs katoin ja luin tästä tempusta. 3 korttia esim kaksi hertta kasia ja pataässä. katsojalle näytetään kortit ja laitetaan yksi kasi sivulle. eli jää ässä ja toinen kasi ja katsojan pitää arvata missä ässä on. sitä ei löydy vaan se onkin sivulla minne laitettiin ensimmäinen kasi. tässä tempussa tarvitaan jotain erikoisvälinettä. Mikä se on? kiinnostaisi ostaa tuo temppu.

6

3916

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • magic man

      Älä osta kun se kolmen kortin monten perusheitto on todella helppo.
      En nyt sitä ala tässä selittämään, mutta löytyy muun muossa Iiro seppäsen magian maailma kirjasta,jos oikein muistan.

      Rauhallisia hetkiä temppuja opetellessa!

      • magic man

        No, pistin tähän kuitenkin jonkinlaisen ohjeen 3 kortin monteen(perusheitto).


        En ymmärtänyt miten selittäis.Mut pistin kuitenkintän ohjeen,koita ymmärtää :).

        Näytä yleisölle että sulla on kolme korttia ja käske niiden seurata yhtä.Sitten nostat ne kätees ja pistät sillai että sulla on kaks toises ja yks toisessa .Eli otat toiseen käteen kaksi, päälimmäiseksi se mitä pitää seurata,ja heität mukamas sen alimmaisen sinne reunaan, mutta heität kuminkin sen päälimäisen(sen mitä yleisö seuraa).Ja yleisö luulee että sun kädessäs on vielä se kortti mitä pitää seurata, ja sitten vaan heität ne muut siihen pöydälle .
        Noi on niitä kortteja, pidä niitä noin kun tos kuvas mut oikeen käden alla on kaksi.NÄYTÄ yleisölle että sulla on kolme korttii.

        || ||


      • magician000

        Kaikki perustuu siihen vale-heittoon.
        Hieno temppu muuten.


      • magic man
        magician000 kirjoitti:

        Kaikki perustuu siihen vale-heittoon.
        Hieno temppu muuten.

        Itseen se ei tee vaikutusta.En osaa kunnolla sitä vale heittoo,mutta pistin kumminkin ohjeet tänne.


      • kolmepog

    • Hehei

      On tästä kolmen kortin montesta myös sellainen erilainenkin versio mitä saa tuolta Markku Purholta.. Itsellä on tuo ja tämä todellakin on hämännyt kaikki tuttavat. (=
      Tässä versiossa kun olet laittanut sen yhden kortin reunaan niin nätät vielä kaksi kädessä olevaa korttia ja ne ovat esim. 2 ja 3. ässän olet laittanut sivuun mutta kuinkas käykään sivussa onkin 2 tai 3. =P

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      96
      1886
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      88
      1340
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1143
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1037
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      119
      1010
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      873
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      791
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      782
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      741
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe