julkisivuverhouksen neliöhinta?

Mikähän olis käypänen neliöhinta julkisivun paneliverhoukselle?

Neliöhintaan kuuluis vaneripalat gyprokin päälle koolaus ja sitten julkisivupaneeli 14cm

-jone-
2968
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

paneli 0.5c/m x11m jos noin 90mm panelin hyöty, silloin 5.5€/m2 koolais ,olisiko koolaus 22mm x 50mm tai 22mm x 100mm voisi maksaa alle 1€ neliö vanerilaput

Äänestä

Että ulkopaneelin paksuus tulisi olla min. 20mm että hyväksyvät sen ulkopaneeliksi.
Maksaa noin euron metri pohjamaalattuna.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jone.2 kirjoitti:

Mikähän olis käypänen neliöhinta julkisivun paneliverhoukselle?

Neliöhintaan kuuluis vaneripalat gyprokin päälle koolaus ja sitten julkisivupaneeli 14cm

-jone-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu