mitä mieltä noin yleisesti olette luonne testeistä??ja niiden tuloksista?
luonne testit
mieltäpuolta
2443
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
ammattti-ihmisen tekemänä on (mun mielestä) luotettavampi kun luonnetesti.Jos koiralle ei ole muita tuloksia kun luonnetesti niin en tee sen perusteella mitään johopäätöstä koiran luoneesta.
Eli minä en kovin paljon anna painoarvo luonnetestille,mutta kuitenkin suosittelen jokaisen viemään koiran ko testiin.
jonkinlaista vinkkiä esim. koiraa koulutettaessa.
Kaikki eivät välttämättä näe onko koira kova vai pehmeä tai siltä väliltä. Siihen tarvitaan sitä koiranlukutaitoa. Esim. omastani sanoi kokenut koiramies että on melko kova tuo sinun narttusi.
Itse olin kyllä eri mieltä ja niin oli luonnetestituomarikin joka totesi sen melko pehmeäksi. Tuo pehmeys vaan ei tule esille läheskään joka tilanteessa. Muutenkin testituomarin arvostelu koirastani vahvisti omaa käsitystäni sen luonteesta. Jossain kohtaa tuli kyllä yllätyskin eli koira toimi hieman erilailla kun olin etukäteen odottanut. Kannattaa mennä.