rahan keruuta

Kerätään nyt jo äkkiä toimittajalle pikkasen rahhoo, jotta pääsee aulankolle ottamaan herrain kanssa drinkkiä, eikä tartte notkua paskasakin kanssa keskustan räkälissä.
3746
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

sehän saa isosuolta drinkkilippuja!

Äänestä

Pitäisköhän teille keräillä jostain elämä, ettei tarvis kytätä jonkun toimittajan baarikäymisiä?

Äänestä
  • oon samaa mieltä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toimittajalle kirjoitti:

Kerätään nyt jo äkkiä toimittajalle pikkasen rahhoo, jotta pääsee aulankolle ottamaan herrain kanssa drinkkiä, eikä tartte notkua paskasakin kanssa keskustan räkälissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu