Psykiatri Kalle? Mun on pakko loytaa se peli, se oli niin hyva!!! Please muistaako kukaan sita ja mista voisin saada sen?
COMMODORE 64
Muistaako kukaan sellaista ...
2298
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
sehän oli todella syvältä ja silloisten ohjelmien mittapuullakin mitattuna huono ja yksinkertainen.
Samanlaisen "ohjelmat" saat, kun kirjoitat lapulle vastauksia joissa lukee tyyliin:
"Jaa, kerro lisää?"
"Hmm... Todella mielenkiintoista."
"Entä isäsi, millainen suhde sinulla oli häneen?"
"Palataan jälleen lapsuuteen... Millainen se oli?"
Sitten kun olet keksinyt tarpeeksi että vastauksista löytyy tarpeeksi hajontaa, niin pistät laput vaikka johonkin astiaan ja alat kertomaan elämäntarinaasi. Välillä sitten vetelet niitä lappuja esiin ja jos olet koodiveikko, niin tuollaisen random ohjelman väsäät äkkiä itsekin. :P
Olihan siinä sen verran koodiakin mukana että perinteiset suomalaiset kirosanat saivat aina vastaukseksi jonkun nuhtelulauseen, mutta ei siinä muuta kivaa sitten ollutkaan :P Lauseita oli aivan liian vähän ja useasti kävi niin että sama lause tuli peräkkäin monta kertaa. Muistaakseni kuusnepalle oli myös toinen tuon tapainnen psykiatriohjelma, joka oli kuitenkin englanninkielinen ja jossa vastauksia oli aivan älyttömät määrät.
Satutko muistamaan sen englanninkielisen pelin nimea tai mista voisin sen tapaisia psykopeleja loytaa?