Ostin uuden kannettavan, jonka mukana tuli Norman Virus Control. Ongelma on se, että sen kuvake oikealla alhaalla vilkuttaa punaista "äks"-merkkiä. Kun yritän esim. tehdä internet päivitystä, se valittaa "tuote on rekisteröitävä." Mitä nyt tulisi tehdä?
Norman Virus Control
osaamaton aloittelija
8898
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Et kerro että mikä käyttis siin on mut oletan että se on Fujitsu Siemens? Jos on, niin tässä sulle rekisteröinti, tee tämä : http://www.norman.com/Support/fskey/fi
Sen jälkee saat sen ohjelmistoavaimen sähköpostiin ja ohjelma kysyy sitä ohjelmistoavainta, ja sit vasta voit käyttää ohjelmaa ja päivittää tuotteen ajantasalle =) Toivottavasti oli apua.
Sivusto väittää, että OEM-koodi ei ole oikea, ainakaan koneen pohjassa olevan tarran mukaan
olen etsinyt koodia kanssa joka paikasta, muttä se koodi on siinä värillisessä esitteessä!
siis koodi on Norman Virus Control- esitteessä, tulee pakkauksen mukana.
Mulla se koodi on koneen takana siel mistä tulee johot jne.. Ei sitä muulta mun mielest saa? Siin rekisteröinti jutus oli linkki että mistä löytää koneesta sen numeron?
mutta eipä hyväksynyt sitä.
Ei näistä tietokoneista koskaan ota selvää
Laita ainoastaan koneen sarjanumero sinne ja jätä oem kenttä tyhjäksi, sillälailla onnistui rekisteröityminen kaverin koneella. Oem koodi ei muutenkaan tarkoita koneessa olevaa numeroa vaan Norman lappusessa lukevaa koodia, mutta kuten sanoin pitäisi onnistua ilmankin.
soita ilmaiseen tuotetukeen siellä neuvotaan.Siis koneen ei norttonin.Jos Fuji niin soita fujin numeroon.esim
Puhelintuki
Puhelintuki palvelee arkisin klo 8-21 numerossa 010 511 5979
Varsinainen tukipalvelu on Fujitsu Siemens Computers koneiden ostajille maksutonta yhden vuoden ajan koneen ostopäivästä. Asiakas maksaa kuitenkin puhelusta paikallisverkkomaksun operaattorille.
Muista että sinulla paperilla valmiina laitteen serienum. eli sarja numero ja malli sen ne kysyy.