Monissa työpaikka ilmoituksissa mainitaan vaatimus SAP/R3 kokemuksesta.
Olisiko kellään tietoa missä www-osoitteessa tähän ohjelmistoon voisi tutustua, taikka ladata kokeilu version harjoittelua varten?
Mieluiten jälkimmäinen tietenkin. Itse löysin niin sekalaista mössöä Googlella että lataukset jäi löytämättä.
Olisiko kellään tietoa missä www-osoitteessa tähän ohjelmistoon voisi tutustua, taikka ladata kokeilu version harjoittelua varten?
Mieluiten jälkimmäinen tietenkin. Itse löysin niin sekalaista mössöä Googlella että lataukset jäi löytämättä.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Et ole todellakaan sopiva hakemaan kyseisiin työpaikkoihin. Jos Googlenkin käyttö tuntuu noin vaikealta, niin suosittelen hakeutumaan lapiohommiin tms.
EDES OSAA NEUVOA!!!!!!! Vaikutat xyz.... AIVAN ALOITTELIJALTA, OLEN SEURANNUT sinun touhujasi tällä palstalla, ETKÄ KUULU TÄNNE!!!
kanssa, sekin ihme nähtiin sitten.
"Vaikutat xyz.... AIVAN ALOITTELIJALTA"
Mutta eikös tämä ole juuri aloittelijoiden palsta?
VAIKKA OLET ALOITTELIJA... Siitä ei tuu muuta ku sanomista... Joten nyt ihan kiltisti vaan pois neuvomasta ja jos apua tarviit niin kysy KOHTELIAASTI, kyllä suakin neuvotaan..
-Miten poistan Googlen hakuhistorian?
-Ääni ei kuulu, missä vika?
-Latasin leffan ja kuva ei näy, miksi?
-Miten vaihdan IP-numeron?
-Koneeni on hidas, mitä teen?
-Miten DVD poltetaan, että se näkyy DVD-soittimessa?
-Miten saan elokuviin tekstityksen?
-Mistä saan DC :ssan?
-Miten saan sen ja sen ohjelman suomeksi?
-Miten on mahdollista että kysyjät eivät osaa käyttää Googlea tai hakua?
No toivottavasti löydät googlen kautta edes johonki vastauksen... Tiedätkö miten kookkeli toimii?
X * 100 000e maksavista ohjelmista saa kokeiluversiota.
Huom! X on kaksi (2) numeroinen luku.
...sanoisin että jos sinun tarvitsee kysyä mistä saisit SAP/R3 -ohjelmiston se kielii jo siitä, ettet kovinkaan hyvin tiedä millaisesta ohjelmistosta on kyse.
En lähtisi itse missään nimessä ko. ohjelmistoa edes kokeilemaan, ammattilaisen ohjaamanakin, kokeneelle datailijalle SAP/R3 toi paljon päänvaivaa. Siinäkin on syy miksi sitä ei mistään demona saakaan. Toinen aspekti on tietysti myös se hinta.
Oikeassa olet. Ei ole paljon tietoa millainen ohjelmisto on kyseessä. Nyt ymmärrän myös miksi kokeilu versiota ei ole saatavilla.
Kiinnostaa vain koska opiskelen esimieheksi, ja monissa työpaikkailmoituksissa mainitaan tuo. Luultavasti kyse on perus käytöstä, sillä ainakaan esimiehet joiden tiedän tätä käyttävän eivät todellakaan ole data-velhoja. Melkeimpä juuri toisinpäin. Heh..