LG DR 7500, LG RH 7500 ??

Ei olis hinnalla ainakaan pilattu! Antakaapa rehellistä palautetta mitä mieltä olette näistä.
112526
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Itsellä on LG RH 7800, olettaisin että softa on sama

Hyvää:
Kovalevyltä ohjelmasta voi poistaa mainokset yms.

Huonoa:
Jos tallennetta editoi, sen siirto DVD:lle pitkittyy
Jostain syystä editointi estää pikakopioinnin,
joten esim 2 tunnin leffan kopiointi DVD:lle
kestää 2 tuntia.

Daewoo DHR 8105 on paras, ainoa huono siinä
on äänekäs tuuletin.

Äänestä
  • mul on toi rh7500... ihan hyvä peli, mut miten mä siirrän kovalevyltä jonku leffan dvd:lle?

    onks siel joku oma valikko vai oisko siihen joku ohje ku en ainakaa keksiny siit manuskasta et miten se pitäis hoitaa...(n00b)

    yritin jotain kummallista ja se ei toiminu mut en olettanukkaa et se ois toiminu... et joku vois valaista et miten se hoidetaa. danke

    Äänestä

kantsiiko ostaa enää tallennin jossa on analoginen viritin,se on virittimensä osalta miltei käyttökelvoton alle vuodessa(tietysti a/v-scart kanavalta tallennus toimii).Luulisin että nyt vielä kalliit dvd-tallentimet joissa on digiboksi halpenee.

Äänestä

Itselläni tuo rh -tallennin. Kovalevylle tallennettujen ohjelmien polttaminen dvd:lle on täysin arpapeliä. Useimmiten ei onnistu. Vaikeuksia on myös dvd -levyjen yhteensopivuudessa. Harvoin olen pystynyt katsomaan jollain muulla vehkeellä tehtyä dvd -levyä. Summa summarum: jätä LG:t ostamatta.

Äänestä
  • jeppe hoi.asennappas uusin firmis ja ongelmat häipyvät.

    Äänestä

  • nipanen kirjoitti:

    jeppe hoi.asennappas uusin firmis ja ongelmat häipyvät.

    mistä saa uuden firmiksen ko laitteeseen?

    Äänestä



  • minä vain kirjoitti:

    mikähän mahtaa olla uusimassa versionumero?

    noi on tuol sivuilla laitettu vähän oudosti... mut kaikil ei oo toi ylempi vihtoehto toiminu.. ite laitoin siks ton 60126A , varmuuden vuoks ettei mee levyjä hukkaan..

    Äänestä

  • 60330A kirjoitti:

    noi on tuol sivuilla laitettu vähän oudosti... mut kaikil ei oo toi ylempi vihtoehto toiminu.. ite laitoin siks ton 60126A , varmuuden vuoks ettei mee levyjä hukkaan..

    mulla on versio 60330A

    toi on uusin ja otettu lg:n sivuilta.

    Äänestä

Muuten hyvä,mutta en tiedä,miten tallennetaan vhs:ää Dvd:ksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ostoaikeissa ! kirjoitti:

Ei olis hinnalla ainakaan pilattu! Antakaapa rehellistä palautetta mitä mieltä olette näistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu