IHANAA NYT ON HELPPO BOIKOTOIDA

OLEMALLA KATSOMATTA NIITÄ:
KIMIN LIKSA ALAS!
3146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

murtsikkahiihtäjä

Äänestä

heti boikottiin. turha tuollaisesta ympyränajamisen katsomisesta maksaa.

Äänestä

Rahalla saa ja hevosella pääsee, sanottiin ennenvanhaankin. Nyt ne, jotka haluaisivat katsoa määrättyjä ohjelmia, saavat maksaa erittäin kalliin TV-luvan lisäksi erikseen vielä melkoisesti euroja vuoden mittaan tulevista korttiostoksista. Mikä on loppujen lopuksi tarkoitus? Ilmeisesti niin, että köyhemmät jatkossa putoavat pois koko tv:n katselusta. Aina vain keksitään uusia rahastuksia. joten miten jatkossa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


F1 KISOJA kirjoitti:

OLEMALLA KATSOMATTA NIITÄ:
KIMIN LIKSA ALAS!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu