Luontaistuotteesta apua

kestokykyyn?

Ei kuulu oikeastaan suoraan tämän otsikon alle, mutta tietääkö joku onko olemassa luontaistuotetta, joka parantaa kestokykyä? Miehellä, jolla ennen kestoa löytyi riittämiin, mutta nykyään liikunta on tipahtanut nollaan ja lihaskunto heikentynyt siltä osin. Mikään plösö mies ei kuitenkaan ole, mutta kokee, ettei kykene ko. lihaksia kontrolloimaan enää. Mutta olisiko apua jostain luontaistuotteesta?? Aikaa aktiiviseen liikuntaan ei juuri tässä elämäntilanteessa (ihan pienet mukulat ja vaativa työ) ole.

5

4617

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • frans

      sellaista kuin COPRA ainakin mulle tuli vähän virtaa lisää,vai oliko vika vain korvien välissä en tiiä

    • sitten....

      -Prelox
      -Kp 2000
      -Action forte
      -Argitabs
      -Jne. jne.

      Voivat toimia tai sitten eivät, kuten tältäkin sivulta on niin monta kertaa luettu. Itselläni tuo prelox auttanut, mutta pitää joka päivä napostella 2kpl.

    • vinkvink..

      -arginiini.

      Kannattaa hakee jostain body-shopista (protskumyymäläst) -saa halvemmalla..

      -myydän esim. 150g pusseissa, 10g päiväs.

      -pillereissä ei ole kuin haju, rahanhukkaa.

      • kysymyksenasettelu

        kysyjä on siis itse se mies. Ei se mitään.

        Arginiinia en suosittele potenssin parantajana. Olen kokeillut ja paiskonut tabuja huiviin säännöllisesti, mutta ainoa "vaikutus" lienee se, että jaloissa on verenkierto hieman parantunut. Ja tästäkään en voi vannoa, että onko noissa tabuissa syy/ansio. 1-2 tablettia per vuorokausi on narsittu eri vuorokauden aikoihin.

        Yksilöllistä varmaan. Ehkäpä, jos ottas 3 tablettia kerralla. Ei pelkkä verenkierron marginaalinen parantuminen ole ratkaisu, mutta ei varmaan haittaakaan, vaan jotain radikaalimpaa pitäs olla jos stondiksessa ongelmaa ja mieskunnon pitäs kestää edes pari tuntia.


    • Hapero

      Mee lekuriin ja jos et uskalla niin kärsi pois vaan, kyllä ne naapurit sun muijas hoitelee sitten ennen pitkää!

      Luontaistuotteet on paskaa!
      Kerran kun tutkittiin erään pillerinpuristajan laitteita ja tuotteita huomattiin, että siellä puristimissa oli ainakin neljän eri tuotteen jäämiä. Samaa ilmeni myös itse tuotteissa. Yhdessä lähinnä voimalajien harrastajille tarkoitussa valmisteessa oli kahta muuta, sinne täysin kuulumatonta raaka-ainetta mukana. Pitoisuudet vaihtelivat pillereittäin siten, että samassa pakkauksessa saattoi olla jopa 30% heittoja. Niistä ei ollut mainintaa selosteessa.
      Siis tämä "tehtailija" ei viitsinyt puhdistaa koneita eri tuotteiden puristamisen välissä!

      Kätevää!
      Ei tartte ostaa kun yhtä tuotetta ja saa monen haitat.

      Silti niiden mömmöjen syöjiä näkyy riittävän, mutta jollakinhan se on ne itsetunnon riekaleet saatava kasaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      153
      8443
    2. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      66
      4704
    3. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      140
      4363
    4. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      23
      3962
    5. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      35
      3503
    6. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      42
      3480
    7. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      38
      3378
    8. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      48
      3133
    9. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      42
      2881
    10. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      49
      2644
    Aihe