Onkohan tuo tehtävä

piloille, kun noiden piti tehdä 3-vuorotyötä. Nyt ne tekevät 4-vuorotyötä.
Vuorot he saivat päättää itse, mutta mun mieletä vuorotyö on aamu,- ilta ja yövuoro. eli 8 tunniin pätkiä kerrallaan.
3617
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ei ole oikeaa kelloa! Olis voinut bb antaa tehtävän ajaksi, kyseessä kuitenkin eläinraukat.
Paska tehtävä, onnistuu muuten ihan helposti paitsi tuo vuorojuttu saattaa pettää.
Mutta kun ite eivät ymmärrä niin minkäs sille voi.

Äänestä

sillä itsekkin ajattelin tuota vuorotyö-juttua...
Nythän ne tekevät sitä neljässä vuoros. eivät käytä aivojaan, ai ai...

Äänestä

Jenni pani jengin nelivuorotyöhön vaikka BB käski tehdä 3-vuorotyötä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mennyt jo kirjoitti:

piloille, kun noiden piti tehdä 3-vuorotyötä. Nyt ne tekevät 4-vuorotyötä.
Vuorot he saivat päättää itse, mutta mun mieletä vuorotyö on aamu,- ilta ja yövuoro. eli 8 tunniin pätkiä kerrallaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu