Kertokaahan nyt mitä Kool Aid on ja miten sillä värjätään! Blogeissa törmää jatkuvasti Kool Aidilla värjättyihin lankoihin, mutta minulta on mennyt ohi mistä tämä kaikki alkoi ja miten värjäys käytännössä suoritetaan. Niin ja mistä sitä saa? Kiitos jo etukäteen!
Kool Aid
Harmaa
6884
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
on juomajauhe joka tarttuu yllättävän hyvin myös kuituihin ja vieläpä ilman lisäaineita. Valon/ pesunkestoa en tiedä , - enkä sitä miten paljon itse jauhe sisältää lisäaineita. Voikin olla turvallisempaa käyttää värjäämiseen eikä juomaksi...!
http://www.koolaiduk.com
suomesta, onko sitä tavan marketeissa?
Jos ei, onko jotain vastaavaa tuotetta?
Ei saa marketista. Jari Mäki -niminen firma myy ainakin joitakin makuja/ värejä.
kool aidia on tarjolla www.huuto.netissä osastolla Käsityötarvikkeet ja -koneet. Sitä kannattaa seurailla.
Kool Aidia saa Jari Mäki Oy:stä Koskenkorvalta. Heillä ainakin 14-15 eri väriä! www.jarimaki.fi tuolta saa yhteystiedot ja soittamalla tai sähköpostilla voi tehdä tilauksen!