taas pyörii

tv ssä arvostamme yhtä asiaa ylitse muiden työn iloa ISS :)ei paljoo naurata :) mikä herja
51021
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

....vaan mistäpä löytäisivät moisen duunarin heidän ehdoillaan ja palkoillaan!!!???!!!

Äänestä

joo tuli noista herjoista mieleen, että nää mun työkaverit valtiolla on ilmeisesti keksiny lassila-tikanojalle lempinimen.Kuulin sen tänään vasta ekaa kertaa, vaikka nimi on kuulemma ollut pitkään jo yleisessä käytössä. Se on "lika ja törky " hehheh.

Äänestä
  • laiskat ja tyhmät:)

    miksi LASSILA ETTI KANOJA? ;)

    Äänestä

entisenä firman työntekijänä kyseinen mainos on naurettava... muka työn iloa! päin vastoin.... ei mitään työn iloa mulla ainkaan ollut töissä.

Äänestä

ISS=Itse Siivottava Siivous

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


vitsi mainos kirjoitti:

tv ssä arvostamme yhtä asiaa ylitse muiden työn iloa ISS :)ei paljoo naurata :) mikä herja

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu