Miten vanha kuorma-auton pitää olla, jotta sillä saa virallisesti vetää peräkärryä ilman ALB-venttiiliä? 70-luvulla se ilmeisesti tuli pakolliseksi jossain vaiheessa?
Milloin ALB-venttiili tuli pakolliseksi?
Vanha Sisu
1
2449
Vastaukset
- Anonyymi
Alb jarruilla ei ole mitään tekemistä perävaunujen kanssa alb keksittiin ruotsissa josta se tuli Suomeen pakolliseksi kuormaautoissa olen itse asentanut satoja alb venttiilejä plus metritolkulla paineilma letkuja kunnes sitten suomen viisaat päättäjät totesivat että ei hyvä joten sitten niitä purettiin vauhdilla pois ja jos joku luulee että jossain maasturissa on alb jarrut kannattaisi vähän opiskella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1214600Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv692662Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801695Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91176- 66892
- 46886
- 21863
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122849Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N67817Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50789