Punainen piste

Heippa.
Osaako kukaan sanoa mikä on kissallani korvassa. Siellä on noin nuppineulanpään kokoinen kirkkaan punainen piste. Toisessa orvassa semmoista ei ole.. Voiko olla jonkinlainen luomi? Vai joku muu?!
Kissani on väriltään musta ja lyhytkarvainen.
1112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

voi olla luomi, tai sitten se on itikan purema tms. Paleltuma tai allergiakin voisivat näkyä noin. Eli se ei ole koholla? Seuraile pistettä ja kysy siitä seuraavalla lääkärikäynnillä, ellei ole siihen mennessä hävinnyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tiiale kirjoitti:

Heippa.
Osaako kukaan sanoa mikä on kissallani korvassa. Siellä on noin nuppineulanpään kokoinen kirkkaan punainen piste. Toisessa orvassa semmoista ei ole.. Voiko olla jonkinlainen luomi? Vai joku muu?!
Kissani on väriltään musta ja lyhytkarvainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu