Aina nälkä...

Mistä johtuu ku tuntuu välillä et mulla on aina nälkä? Tänäänki söin joskus 12 aikaan ja sit uudestaan puol kolme ja sit neljältä oli nälkä...Voiko kuukautiset vaikuttaa asiaan?
3418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

mulla ainaki tekee aina mieli kaikkee hyvää kun on kuukautiset..:)) aika huono juttu ku sit tulee kokoaja syötyä jotai..

Äänestä
  • Okei =) Kiitos vastauksesta =) Se on muuten todellä ärsyttävää ku koko ajan vois vaan syödä...Pakko yrittää hillitä ittensä ettei syö koko ajan :D

    Äänestä

  • nälkäinen_tyttö_88 kirjoitti:

    Okei =) Kiitos vastauksesta =) Se on muuten todellä ärsyttävää ku koko ajan vois vaan syödä...Pakko yrittää hillitä ittensä ettei syö koko ajan :D

    Siis käsittääkö "nälkäsi" makeannälkää vai ruoannälkää? Itselläni tuota jälkimmäistä ilmenee usein. Johtuu varmaan termiitti-agesta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nälkäinen_tyttö_88 kirjoitti:

Mistä johtuu ku tuntuu välillä et mulla on aina nälkä? Tänäänki söin joskus 12 aikaan ja sit uudestaan puol kolme ja sit neljältä oli nälkä...Voiko kuukautiset vaikuttaa asiaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu