Ehdotuksia?

Mikä peli kannattais ostaa xbox360:lle kun ajattelin ostaa sen. Melkein mikä tahansa peli käy (ei urheilu).
6297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos voin sanoa on G.R.A.W
Siihenkö laitat liven, niin huh :D Tulee elämyshetkiä, grafiikka on komeinta, mitä olen missään pelissä nähnyt millään alustalla ja muutenkin on realistinen ja sota- taktikointipeli ;D
Tämä on vain minun mielipide, mutta se sattuu kuitenkin olemaan liven Top 3 listalla, eli siihen riittää pelaajia.
Mukavasti ystäviäkin ropisee kun livessä pelailee, ei ole samanlaista kuin tietokoneella.

Äänestä

Dead Rising ei jotenki vaan "sytytä" ja en luultavasti tule käyttämään liveä paljon...koneessani on hitaan puoleinen netti (512kt / 52kb/s).

Äänestä
  • jos kertoisit minkä tyylisistä peleistä pidät.itellä dead rising meni helposti ylitse muiden. Kohta ilmestyvä just cause on jo ennakko tilattu sekin on ehdottoman suositeltava hiekkalaatikko peli. Vapaa pelimaailma on lasketusti 30 kertaa suurempi kuin kaikissa gta peleissä yhteensä.

    tässä infoa pelistä:http://games.teamxbox.com/xbox-360/1429/Just-Cause/

    Äänestä

  • helpompi.. kirjoitti:

    jos kertoisit minkä tyylisistä peleistä pidät.itellä dead rising meni helposti ylitse muiden. Kohta ilmestyvä just cause on jo ennakko tilattu sekin on ehdottoman suositeltava hiekkalaatikko peli. Vapaa pelimaailma on lasketusti 30 kertaa suurempi kuin kaikissa gta peleissä yhteensä.

    tässä infoa pelistä:http://games.teamxbox.com/xbox-360/1429/Just-Cause/

    Mutta ongelma on siinä, että pelaan vähän kaikkea... eniten seikkailu/tasohyppely ja roolipelejä.

    Äänestä

  • ana886 kirjoitti:

    Mutta ongelma on siinä, että pelaan vähän kaikkea... eniten seikkailu/tasohyppely ja roolipelejä.

    Elders' Scroll 4-5-tai-6-en-muista: Oblivion.
    Sitähän on kehuttu maasta taivaisiin, seikkailu-
    -toiminta-roolipeli ensimmäisen persoonan
    kuvakulmasta. Upeet grafiikat.

    Tai Prey? Action-scifi -fps:ää pukkais? Grafiikkojen
    kuulemma pitäis olla parasta tasoa peligenressä tällä hetkellä. Kuvista päätellen näin on!

    Tai Dead or Alive 4? Kaunista mätkintää.


    Nyt lopetan ku alan kuulostaa überkornilta
    pr-mieheltä..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ana886 kirjoitti:

Mikä peli kannattais ostaa xbox360:lle kun ajattelin ostaa sen. Melkein mikä tahansa peli käy (ei urheilu).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu