http://www.yle.fi/urheilu/looppi/id51796.html
Lahjontaa, väkivaltaa, vastustajan pelaajien myrkyttämistä..KYLLÄ TE SSAATANA OLETTE HYVIÄ!!!!!
HÄVETKÄÄ!!!
11
680
Vastaukset 11
- yllätyksenä
Nämä sopuilut ovat olleet jo pitkään tiedossa.
- toi skandaali
on syynä siihen, että brittiseurat ovat saaneet niin mielenkiintoisia pelaajia. Saksassahan voi mielikuvituksettomien pelaajien seuraamisen sijaan vaikka laskea kenttää ympäröivien juoksuratojen määrää.
- K.Keegan
Kannattaa muistaa myös Saksan vedonlyönti skandaali parin vuoden takaa! Se oli valtavan mielenkiintoinen episodi... Ikiprovo "R.Völler" on toki varmaan unohtanut koko homman, yllättäen...
- näin:
"Englantilaisessa jalkapalloilussa muhii skandaali. Televisioyhtiö BBC:n ohjelmassa esitettyjen väitteiden mukaan Valioliigan 18 entistä ja nykyistä valmentajaa on pelaajia hankkiessaan ottanut vastaan lahjuksia."
Peräti 18 valmentajaa on mukana sopassa. - K.Keegan
Käy lukee toi samalla kun vahaat viiksiäsi pässi...
http://www.futismaailma.com/taustat/vapaapotku.php?id=3- R.Völler
Kunnon jalkapallomaissa, kuten Saksassa ja Italiassa, rikolliset
pistettiin vankilaan ja PUHDISTETTIIN pöytä kokonaan.
Te saastaiset saarirotat sen sijaan pistätte vain kaiken paskan maton alle ja hyssyttelette hiljaa.
Pelaajien myrkyttäminen kuuluu näköjään
Englanti "futiksen" arkipäivään, samoin kuin lahjonta ym. rikollinen toiminta.
"Valio"liiga..heh heh. - K.Keegan
R.Völler kirjoitti:
Kunnon jalkapallomaissa, kuten Saksassa ja Italiassa, rikolliset
pistettiin vankilaan ja PUHDISTETTIIN pöytä kokonaan.
Te saastaiset saarirotat sen sijaan pistätte vain kaiken paskan maton alle ja hyssyttelette hiljaa.
Pelaajien myrkyttäminen kuuluu näköjään
Englanti "futiksen" arkipäivään, samoin kuin lahjonta ym. rikollinen toiminta.
"Valio"liiga..heh heh.Deutchland deutchland über alles.... Kuka Italiassa joutui vankilaan? Puhutko AC Milanin huikeasta 8 pisteen rangaistuksesta? Mikä vitsi... Joutuiko Saksassa joku vankilaan? Kuka?
Koita pärjäillä ton pääsi kanssa...
Deutchland deutchland über alles.... - R.Völler
K.Keegan kirjoitti:
Deutchland deutchland über alles.... Kuka Italiassa joutui vankilaan? Puhutko AC Milanin huikeasta 8 pisteen rangaistuksesta? Mikä vitsi... Joutuiko Saksassa joku vankilaan? Kuka?
Koita pärjäillä ton pääsi kanssa...
Deutchland deutchland über alles....
- ruvella?
Saksa oli kesällä päättyneissä kisoissa pronssilla. Englanti jäi taas kerran suunnilleen alkulohkoon.
"Valioliliiga" tosiaan, heh, heh. - ......
Aivan varmasti tuollaista lahjontaa on myös muissa Euroopan futissarjoissa. Ei ole vain todistajia, syystä tai toisesta, tullut kertomaan niistä niin kuin nyt tuli Englannissa. Saisi olla tulemattakin, niin ei tulisi mitään hirveää skandaalia joka veisi uskottavuuden ja ehkäpä myös kiinnostuksen koko lajilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134742Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197700Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27641Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su46634Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99634- 61619
- 42554
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59525Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520