http://www.yle.fi/urheilu/looppi/id51796.html
Lahjontaa, väkivaltaa, vastustajan pelaajien myrkyttämistä..KYLLÄ TE SSAATANA OLETTE HYVIÄ!!!!!
HÄVETKÄÄ!!!
11
645
Vastaukset
- yllätyksenä
Nämä sopuilut ovat olleet jo pitkään tiedossa.
- toi skandaali
on syynä siihen, että brittiseurat ovat saaneet niin mielenkiintoisia pelaajia. Saksassahan voi mielikuvituksettomien pelaajien seuraamisen sijaan vaikka laskea kenttää ympäröivien juoksuratojen määrää.
- K.Keegan
Kannattaa muistaa myös Saksan vedonlyönti skandaali parin vuoden takaa! Se oli valtavan mielenkiintoinen episodi... Ikiprovo "R.Völler" on toki varmaan unohtanut koko homman, yllättäen...
- näin:
"Englantilaisessa jalkapalloilussa muhii skandaali. Televisioyhtiö BBC:n ohjelmassa esitettyjen väitteiden mukaan Valioliigan 18 entistä ja nykyistä valmentajaa on pelaajia hankkiessaan ottanut vastaan lahjuksia."
Peräti 18 valmentajaa on mukana sopassa. - K.Keegan
Käy lukee toi samalla kun vahaat viiksiäsi pässi...
http://www.futismaailma.com/taustat/vapaapotku.php?id=3- R.Völler
Kunnon jalkapallomaissa, kuten Saksassa ja Italiassa, rikolliset
pistettiin vankilaan ja PUHDISTETTIIN pöytä kokonaan.
Te saastaiset saarirotat sen sijaan pistätte vain kaiken paskan maton alle ja hyssyttelette hiljaa.
Pelaajien myrkyttäminen kuuluu näköjään
Englanti "futiksen" arkipäivään, samoin kuin lahjonta ym. rikollinen toiminta.
"Valio"liiga..heh heh. - K.Keegan
R.Völler kirjoitti:
Kunnon jalkapallomaissa, kuten Saksassa ja Italiassa, rikolliset
pistettiin vankilaan ja PUHDISTETTIIN pöytä kokonaan.
Te saastaiset saarirotat sen sijaan pistätte vain kaiken paskan maton alle ja hyssyttelette hiljaa.
Pelaajien myrkyttäminen kuuluu näköjään
Englanti "futiksen" arkipäivään, samoin kuin lahjonta ym. rikollinen toiminta.
"Valio"liiga..heh heh.Deutchland deutchland über alles.... Kuka Italiassa joutui vankilaan? Puhutko AC Milanin huikeasta 8 pisteen rangaistuksesta? Mikä vitsi... Joutuiko Saksassa joku vankilaan? Kuka?
Koita pärjäillä ton pääsi kanssa...
Deutchland deutchland über alles.... - R.Völler
K.Keegan kirjoitti:
Deutchland deutchland über alles.... Kuka Italiassa joutui vankilaan? Puhutko AC Milanin huikeasta 8 pisteen rangaistuksesta? Mikä vitsi... Joutuiko Saksassa joku vankilaan? Kuka?
Koita pärjäillä ton pääsi kanssa...
Deutchland deutchland über alles....
- ruvella?
Saksa oli kesällä päättyneissä kisoissa pronssilla. Englanti jäi taas kerran suunnilleen alkulohkoon.
"Valioliliiga" tosiaan, heh, heh. - ......
Aivan varmasti tuollaista lahjontaa on myös muissa Euroopan futissarjoissa. Ei ole vain todistajia, syystä tai toisesta, tullut kertomaan niistä niin kuin nyt tuli Englannissa. Saisi olla tulemattakin, niin ei tulisi mitään hirveää skandaalia joka veisi uskottavuuden ja ehkäpä myös kiinnostuksen koko lajilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla642933Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "612558SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past1042209Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.851395Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,341256Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o185930Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m83883Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html78865Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa
Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html142800Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52736