Saada niin sujuvaan käyttöön kuin analoginen viritin. Zup.. Zup.. Zup... ja kanava vaihtuu, ei pätki äänet ja tekstityskin toimii tai jos ei toimi niin vika ei ole ainaskaan käyttäjän laitteissa. Ärsyttävintä on kun jotkin kanavat häviää taivaan tuuliin tai koko laite menee jumiin :( Analogisten lähetysten pieni lumisadekkaan ei haittaa niin paljon kuin kokonaan pätkivä digitaalinen lähetys huonolla signaalilla.
Vois tämän digihässäkän suosiolla siirtää vuoteen 2020, kunnes opitaan kehittämään kunnon tekniikka.
Vois tämän digihässäkän suosiolla siirtää vuoteen 2020, kunnes opitaan kehittämään kunnon tekniikka.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Itsellä Sony:n boxi, eikä ole ollut pienintäkään ongelmaa...
Vois tämän digihässäkän suosiolla siirtää vuoteen 2020, kunnes opitaan kehittämään kunnon tekniikkaa. Kyllä olen samaa mieltä, vaikka on kaapeliverkko. Aikanaan kehuttiin modemi-yhteyksiä ja p....., Nyt on laajakaistaa, toimii miten toimii.? Mutta dikiä olen katsellut, mitkä näyttää dikinä analookisilla kanavilla välillä jotain mosaikkia tai pysäytyskuvaa.? Eli kuva pätkii.
Suomessa tää tikitiktiki on vielä koko maata ajatellen päin p-...tä. Ei tule toimimaan vielä 5vuoteen ongelmitta. Tosin laskutus toimii moitteettomasti olettaen kaikkien olevan tässä ihannedigissä. VOIHAN ISO P-PPU ja niin edespäin!