kuningas kone missä on tehot kohillaa ja kunno fysiika malllinukset,,eikä varmana tipu ruudunpäivitys blu rein ansioista,hahah homot...älliöt kitissy hinnasta ku ei tiedä totuutta miksi se maksa niin paljoo...menkää kotii hei
plekeeeee
tuleee
9449
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ja kerronpa sellaisen jutun,että silti se maksaa liikaa tekniikkaansa ja tehoihinsa nähden.ei tollasesta romusta voi kiskoa tollasta hintaa.ei se ole tyhmä joka pyytää,vaan se joka maksaa.
tosiaan tehoihinsa nähden aiva liian paljon.Se maksaa paljon(ja kuitenkin sitä myydään tappiolla) koska pelkästään Blu-ray tegnologia vie sen 300-400e.PS3:sen tehot eivät sitä paitsi riitä pyörittämään hyödytöntä 1280-reson tarkkuutta kunnolla.
PS3 on tehokkaampi kuin Xbox 360!
siihen pitää ostaa kaapelit erikseen.360 ei.
Pleikka 3 on SILTI parempi!
vaa itelles
Niin siis missä se on parempi? Mm. The Darkness pelissä ps3 pelaajat joutuvat tihrustamaan heikkolaatuisempia tekstuureja 360 versioon nähden ja tämä tuskin tulee olemaan ainoa peli jossa valheista juopuneet ääriplaystationistit joutuvat kärsimään.
Cell kuulostaa varsin mukiinmenevältä suorittimelta esim Star wreckin "jatko-osan" renderfarmiin, mutta pelikonsoliin se ei sovellu.
Vai osoittiko monisuorittiminen Sega Saturn jotain muuta? (tuolle vehkeelle tosin tuli makoisia mättö & shoot'em up pelejä)
Ps3:n ilmaisen onlinepalvelun mahdollisuudet valjastetaan käyttöön jo Granturismo HD Classic pelissä jonka mukana ei tule lainkaan autoja / kenttiä sillä kaikki on ostettavissa erikseen verkosta =D
Ps3 pakottaa fanittajansa maksamaan Sonyn sodan Hd-dvd formaattia vastaan vaikka suuri osa ääriplaystationisteista ei edes tiedä omistaako Hdtv:tä vai ei ^^ onhan se mukavaa katsella leffat 480i kuvalla kun on oikein bluray soitin ja mummon vanha 24 tuumainen väriteleviissio.
Ps3:n ohjain on askel historiaan ja herättää suloisia muistoja Microsoftin Sidewinder freestyle pro ohjaimen & motocross madness pelin bundlesta =D ketään ei innostunut siitä että ohjainta pystyi pyörittelemään käsissä kuin kuumaa makkaraa (paitsi $ony nyt paljon myöhemmin) dual shock oli huono ja sixaxis (siksaksis) ei ole edes sen vertainen =D rk95 kourassa isket sarjaa vihollista kohti, mutta ohjain vain ei jaksa paukuttaa rekyyliä ranteisiin vaan makaa kuin lahna hikisillä kourillasi.
650 euroa Hdmi kaapelin hinta =D
Jam onille muillekin Eikä se Xboxkaan mikään erityisen mahtava laite oo!
Ei se blu-ray siihen ruudunpäivitys nopeuteen vaikuta.