Mä oon 17 v. tyttö. Koulussa mun kans samalla tunnilla on yksi toinen tyttö, jota en tunne. Mutta se istuu melkeen mu vierressä. Se katsoo minua. En ymmärrä. Ensin luulin että se katsoo muualle , kun se katsoi niin monesti mutta kun käännyin katsomaan huomasin että se tuijotti suoraan sílmiin. En tajua. Ja sitä on jatkunut monta tuntia. Olen yrittäny miettiä, mikä minussa on vikana ku se kahtoo... mutta en yksinkertaisesti tiedä. Se ei katso vihaisesti, vaan melkeenpä normaalisti. Vaikea kuvailla. Tietäskö kukaan mitää tää voi olla? onko se ihastunu, jos se tykkääkin tytöistä. Vai onko mussa joku vika? vai mikä tämän homman nimi on?
Tää ei ehkä kuulu tälle palstalle, antakaa anteeksi :)
Tää ei ehkä kuulu tälle palstalle, antakaa anteeksi :)
Vastaukset 10
Vanhimmat
luulisin että lesbo.
tai sitten sulla on kivat vaatteet, hiukset tms.
monet asiat voi saada ihmisen katseen lukkiutumaan. :)
tai sit se haluis oikeesti vaan ystävystyy?
mee juttelee sille jos uskallat?!
ehkäpä tykkää sitten tytöistä ja on lätkäs suhun, ihan vinkkinä, vaikka niin olisi niin älä sano mitään typerää, anna sen olla oma ittensä.. Ala jutskaileen sille jossain, tutustu, ajan kanssa se selviää, ei siinä o mitään sen kummempaa.
on vähän hämillään kun säkin vahtailet takaisin..? :)
Ehkä hän katsookin vähän muualle mutta kun käännyt katsomaan häntä niin hän huomaa ja katsoo takasin? Se tyttö voi olla ihan omissa ajatuksissaan ja sellasta ettei se sen kummemmin tarkota sillä mitään.
Jos se on lesbo niin sano että mene pois kun oot tommonen epänormaali saatanan lähettämä moraaliton noita
Ei ny,ihan läpällä hietin ton äskösen,en mää mikään kirkkoväärti ole että en oo tota mieltä :)
Mutta jos se on lesbo/bi ja kiinnostunut susta niin sano ihan ystävällisesti että et ole itse kiinnostunut omasta sukupuolestasi kuten hän
Ehkä sillä vaan jumittaa, ei olis mitenkään erikoista että tuijottaa sillon.. Mäkin oon huomannu että tuijotan yhen pojan kengän nauhoja koko ajan. xD
Millanen se likka on? Kaikki ei ole aina sellasta, mitä antaa päälle päin näyttää. :)
T: Sama tilanne, toisinpäin.
Ai että väität itteesi siksi vai mitä meinasit? :D No mut kerron. sillä on musta pitkä tukka ja ööö... sellanen tosi gootti.
En minä sitä.. Mietin vain erästä toista juttua tuohon liittyen, mutta ei taida tuo sinua katseleva ollakaan sellainen, mitä ite oon.
Eli joko se tyttö haluaa sinusta kaverin, on lesbo tai muuten vain tuijottelee. Yleensä se on tuo viimeinen, mutta ei sitä tiedä..