Ei muuta kuin koodamaan

Lindows-yhtiön johtaja lupaa maksaa palkkion
Xbox-hakkerikilpailun rahoittaja paljastui

http://www.itviikko.fi/uutiset/uutisalue.asp?alue=paiva&UutisID=54343
3279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • Tuota en tiennyt. :(

    Kiitos linkistä :)

    T Jukkis

    Äänestä

  • Ainakin Sektori.comin mukaan palkintoja on kaksi ja toinen on vielä jakamatta: se joka menee henkilölle, joka saa Linuxin survottua Ex-Lootaan tekemättä mitään muutoksia laitteistoon.
    Tuota palkintoa voi tavoitella tämän vuoden loppuun.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jukkis kirjoitti:

Lindows-yhtiön johtaja lupaa maksaa palkkion
Xbox-hakkerikilpailun rahoittaja paljastui

http://www.itviikko.fi/uutiset/uutisalue.asp?alue=paiva&UutisID=54343

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu