Onko kukaan täällä päin liikkuva (suomi24) tehnyt seuraavantyyppistä matkaa... Romania-Bulgaria-Serbia-Kroatia-Slovenia-Italia... Autolla olis tarkoitus mennä varmaan ens syksynä... Onko kokemuksia??
Balkanin maat...
matkustajalainen
4
3750
Vastaukset
- xxxyybbb
Olen tehnyt, ei mitään ongelmia.
- käivärä
Joo, hienoja maita kaikki, kun lisäät vielä koukkauksen bosnian (sarajevo) kautta. Rajoilla ei ole yleensä jonoja ja kaikki sujuu suomen passilla joutuisasti.
- kierros
käypä lukemassa sf caravan sivulta ,siellä on matkoja eurooppaan sekä balkanille.
- Balkan ranger
Olen tehnyt tällaisen matkan: Itävalta-Unkari-Serbia-Bosnia-Kroatia-Slovenia-Italia ja voin suositella. Sen jälkeen tullut käytyä Balkanilla myös Montenegrossa ja Albaniassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi434006Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal513651- 703218
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak933087Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no882066- 352028
- 241889
- 311841
- 341830
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k231774