raskaus

olen lopettanut pillerin syönnin, askarruttava kysymys on et kuinka todennäköistä on et voi tulla raskaaksi vaikka menkat jäisi hetkeksi tulematta.
2327
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minusta tilanne olisi verrattavissa imetykseen. Eli kun kuukautiset ekan kerran sitten on tietämättäsi tulossa, niin voikin jäädä tulematta, jos olet ehtinyt ovulaation aikaan hedelmöittyä. Toivottavasti ymmärsin oikein mitä kysymykselläsi tarkoitit :)

Äänestä
  • kiitos vastauksesta,ymmärsin mitä tasrkoitit...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

olen lopettanut pillerin syönnin, askarruttava kysymys on et kuinka todennäköistä on et voi tulla raskaaksi vaikka menkat jäisi hetkeksi tulematta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu