mikä valtran hitech malli on kyseessä ulkoapäin kun siinä ei ole mitään mallinumeroa kyljessä.Esim.8350.ja miksi joissain malleissa on kaksiosainen sivupelti.
mistä
tunnistaa
3486
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei ole rattia ollenkaan eikä muitakaan vipuja. On vain läppäri ja nettiyhteys.
kun avaat ns. apparin puolen oven niin siinä kynnyksessä on yleensä mallinumero tai sitten sivupelleissä... tietysti jos etsit jostain sen sarja/runkonumerokyltin niin luulisi siinä olevan.
Osassa malleista on luultavammin siksi kaksiosainen sivupelti,koska jos se olisi yhdessäosassa olisi se pitkä pätkä käsitellä. Nyt ei tarvitse ottaa kuin "pala" pois niin pääsee esim. akulle taikka täyttämään lasinpesulaitteen säiliön. Tietysti jos kysyt traktoritehtaalta tai -myyjältä, niin saat oikean vastauksen. Mutta itse ajattelisin sen liittyvän käyttömukavuuteen.