Onko kukaan tilannut 3G-pakettia sony erikssonin k8001 -puhelimella? Tilasin itse pari päivää sitten netin kautta ja jäi mietityttämään kauankohan toimitus on tuolla puhelimella teillä muilla kestänyt?
3G-toimitus
k800i
5730
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
toimitukset sauniksella kestää max se 10 arkipäivää. Riippuu meneekö tilaus tarkistukseen koneellisesti vai ihmisen kautta. mikäli koneen kautta, saattaa paketti lähteä postiin jopa samana päivänä. Jos taasen ihminen tarkastaa, saattaa mennä tuo 10 pv. Itselläni meni 4 päivää tilauksesta kun saapumisilmoitus kilahti luukusta sisään..
ps. on muute pirun hyvä puhelin tää k800i!
Viikossa tuli, kyseessä siis numeron siirto Elisalta. Jos vaihtaa ihan Saunalahden sisällä, niin tulee nopeammin.
No sitten varmaan voi odottaa lähetystä alkuviikoksi. Mulla nimittäin on saunalahden liittymä tälläkin hetkellä.. Kiitos kaikille vastanneille!
Tilasin tuon n91:n saunalahti-kytkyllä, rupesin miettimään että kauankohan siinä mahtaa mennä. Eksyin jollekin foorumille jossa kerrottiin tilauksen toimituksen kestäneen 2 kuukautta! Ehkei sittenkään tarvitse ruveta perumaan tilausta. Ja se on kiva.
Nyt olet kyllä eksynyt jollekin ihme foorumille, ehkä Elisan...:). Ainoastaan Elisan kytykytoimitukset ovat kusseet ja pahasti. Muilla operaattoreilla ei ole ongelmia tietääkseni ollut.