sopiiko??

sopiiko samojedinkoira seurakoiraksi??
4391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tottakai sammari sopii seurakoiraksi :D

Äänestä

Valitse hyväsukuinen koira, jonka sukujuuret tunnetaan ja hanki se kasvattajalta, joka osaa antaa neuvoja koiran kasvatuksessa. Tuomisen Eijalla Damirazin kennelissä on hyviä koiria.

Äänestä
  • Palstoilla ei saisi mainita nimiä.

    Hyviä samojedeja on myös muisa kenneleiisä.

    Äänestä

  • lilia kirjoitti:

    Palstoilla ei saisi mainita nimiä.

    Hyviä samojedeja on myös muisa kenneleiisä.

    Kiitos nämä tiedot varmasti auttavat minua rodun ja pennun valinnassa sitten muutan vuoden kuluttua..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hupunlupu kirjoitti:

sopiiko samojedinkoira seurakoiraksi??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu