YHTEYDET LONTOOSTA BRACKNELLIIN

Millaset on yhteydet Lontoon kentiltä Bracknelliin? Esim. Heathrowin tai Stantonin kentiltä? Pääseekö kentältä suoraan? Bussit, metrot, junat? Mitä maksaa?

Mites sinä "kuttu", voist sä kertoa kun oot ollu Bracknellissä itekkin?
5363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

....Kutu, mutta olen asunut Bracknellin lähellä joskus... Junalla pääsee Waterloon asemalta, en muista ihan tarkkaan mitä maksaa mutta olisikohan ollut about £10 silloin kun itse siellä asuin, ja matka kestää noin tunnin. Metroja ei Bracknelliin (tietenkään) mene, jotain busseja menee mutta junalla pääset nopeammin ja helpommin.
Miksi muuten sinnepäin olet menossa?

Äänestä
  • siis kentiltä ei suoraan pääse Bracknelliin, joudut tulemaan metrolla tai junalla Lontoon keskustaan ensin. Sitten helpoiten metrolla Waterloohon ja sieltä junalla Bracknelliin. Toivottavasti oli jotain apua:)

    Äänestä

  • Yks tuttu menee sinne töihin ja minä menen käymään sen luona, oon varmaan pitemmän aikaa, ei oo aiempaa kokemusta englannista

    Äänestä

  • Bracknelliin kirjoitti:

    Yks tuttu menee sinne töihin ja minä menen käymään sen luona, oon varmaan pitemmän aikaa, ei oo aiempaa kokemusta englannista

    Bracknellissa on se hyvä puoli että vaikka se itsessään on melko kuiva paikka, on sieltä hyvät yhteydet esim. Lontooseen, ja vielä paremmat lähellä sijaitsevaan Readingiin, joka ainakin minun mielestäni on oikein mukava kaupunki. Hauskaa reissua!:)

    Äänestä

Stanstedistä on ensin tultava Lontooseen, ja muista ketjuista löytyy varmasti sinulle sopiva reitti/tapa.

Heathrow on lähempänä Bracknelliä, mutta nopein reitti saattaa silti olla Lontoon kautta. En ole kokeillut, kun asun täällä (en Bracknellissä) ja käytän yleensä omaa autoa/taksia (paikallista taksifirmaa käyttäen ja etukäteen tilattuna. Taksimatkan Bracknelliin ei pitäisi maksaa paljon yli 30 puntaa.).

Lontoon Waterloosta pääsee suoraa junalla Bracknellin keskustaan (tässä hyvä junalinkki: http://www.nationalrail.co.uk/ ja klikkaa train timetables and tickets oikealla). Victoria asemalta voi hypätä linja-autoon (tässä linkki samoin: http://www.nationalrail.co.uk/).

Tai sitten voit ottaa Heathrow Expressin Reading'kiin ja sieltä junalla tai bussilla Bracknelliin.

Toivottavasti tästä on apua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


BRACKNELL:iin (Kutulle) kirjoitti:

Millaset on yhteydet Lontoon kentiltä Bracknelliin? Esim. Heathrowin tai Stantonin kentiltä? Pääseekö kentältä suoraan? Bussit, metrot, junat? Mitä maksaa?

Mites sinä "kuttu", voist sä kertoa kun oot ollu Bracknellissä itekkin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu