Kyllä syyttäjän pitäisi tehdä syyteharkinta tästä BB-talon tapahtumasta. Onhan siinä videonauhaa todisteeksi jo, poliisi voi sitten ottaa lausunnot osapuolilta.
Koska seksuaalisen hyväksikäytön yritys on rangaistavaa!!!
Outoa minusta jos parin ilman reseptiä hankitun psyykelääkkeen käyttäminen on rikos, mutta toisen henkilön seksuaalisen itsemääräämisoikeuden loukkaaminen ei ole!! Se on minun oikeustajuni vastaista.
Koska seksuaalisen hyväksikäytön yritys on rangaistavaa!!!
Outoa minusta jos parin ilman reseptiä hankitun psyykelääkkeen käyttäminen on rikos, mutta toisen henkilön seksuaalisen itsemääräämisoikeuden loukkaaminen ei ole!! Se on minun oikeustajuni vastaista.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sitä saa, mitä tilaa. Eikähän se Sorella itse hakeutunut samaan sänkyyn. Tuskin tuossa syytekynnys ylittyy millään.
Yritys oli kelvoton. Eihän siinä oikeastaan ehtinyt tapahtua mitään... Housutkin oli jalassa pelit housuissa.
Kukapa ei kopeloisi naista, jonka kanssa on ajautuntu samaan sänkyyn suutelemaan ja nukkumaan?
Hra RIKOS!!!!,
Mitä sitten on tapahtunut sinun, Hra/Rva RIKOS!!!!, mielestä? Onko oikeasti tapahtunut yritystä? Mitä jos se ns. yrittäjä olisi ilman sitä päiväkirjahuoneeseen kutsua vain ryhtynyt nukkumaan, jota nyt ei koskaan saada tietää? Mitä jos asianomainen ei itse halua poliisiasiaa?
Mutta on sorellassakin syytä, oli niin innoissaan pussailemassa Mikaa ja meni sänkyynn sen kanssa. Ok, mä ainakin uskon et ei Mika ois mitään tehnyt sille muuta, ehkä nyt hyväili ja muuta ja aatteli et ottaa housut pois sorellalta ni on parempi nukkua . Ettekai te oikeesti kuvittele et se ois tehny viel jotain muuta!!!??? onhan ne sentään teeveessä. Olihan toikin jo aika hurjaa mitä se teki, mut mun mielest täst on paisutettu jo ihan liian suuri juttu.
JUST joo, "otti housut pois että olisi parempi nukkua"
Älä naurata!!!
Sorellahan oli takamus paljaana, olis vielä ymmärtäny jos ois jättäny esim pikkuhousut sorellalle, mut otti pois kaikki. Ajatteli peiton alla vähän helpottaa omia paineitaan. Kai kuvitteli että huone on säkkipimea..että KUKAAN ei näe....
Turha on mikaa tässä puolustella. Tiedotonta naista EI KÄHMITÄ!
kaksi aikusta ihmistä siinä ihan omissa puuhissaan.
sorellahan siinä oli aktiivisempi osapuoli..
eikä ollu kyse mistään hyväksikäytöstä, siinä kerran ajautuneet samaan sänkyyn pussailemaan jne..yritti vähän herätellä sorellaa että vois jatkaa puuhailua..töni toista ja vähän koitti saada hereille siinä.
ihmeellistä jeesustelua..
Eukon sammuminen kesken kaiken muuttaa asian täysin. Mistä teitä asioista (tahallaan?) tietämättömiä hulluja riittää?
Äläkä diibadaabaile siinä pelle.
Niin, ok mulla ei kaikki faktoja ollu, jos se kert oli pikkaritkin ottanu pois.. mut silti.. ei kannata olla liian tyrkky ja sammua sitten.. Se ei tietenkään oikeuta ottamaan toiselta vaatteita pois, mutta kai hyväillä saa.. Tä on kaks piippunen juttu..Mutta jokaisella on mielipiteet ja Soralla ja Mika tekee päätökset et miten asiaa käsitellään..
no jokasella on omat mielipiteet.
ei tossa mika nyt ihan luvallisella alueella tietysti ollut mutta tää oli mun mielipide.
pelle...
Keksi jotain älykästä.
En kertonut mielipidettäni. Lue lakia pelle
puhuinkin omasta mielipiteestäni. keskustelupalstaks tätä ei ehkä turhaan kutsuta..kannattaa jakaa oma mielipiteesi.