Eihän kaikki asiat kuitenkaan ole niin huonosti että niistä täytyy valittaa.Ajatellaan että päivä paistaa ruokaa on pakolaiset ovat päässeet turvaan eikä meilläkään ole nälkää tullut heidän vuokseen.Tummat asuu ja elää siinä sivussa,kaikki toimii hyvin.Rauhaa ja rakkautta kaikille teille jotka sitä jaksatte vastaanottaa,voimia ja siunausta väristä tai luonteesta välittämättä.Oikein tosissaan.
Ihan oikeasti
voitaisko puhua asiaa
71140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Haista pitkä p***a,siinä sulle värillisiä...
Samapa tuo mitä ajattelet,ei sitä kukaan voi muuttaa.Kerroppa missä sait valita ihonvärisi.
Suomalaisista vanhemmista,onneksi,kato muuten almanakkaa?nyt on syksy,ei joulu,jos et ole huomannut?
Etpähän kumminkaan saannut itse valita niinkuin ei kukaan muukaan saa.
Saan itse päättä milloin jouluni vietän.Samoin Juhannuksen vaikka talvella mutta en saa päättää synnynkö tummana mustana punasena tai valkoisena.
Hyvä,hyvä,niin sitä pitää!
mitä? Voihan sitä kokeilla kaikenlaista, elämäntyyleistä lähtien. Kaikki vain ei aina sovi kaikille ja silloin vaihdetaan esim. seuraa, työpaikkaa, harrastuksia. Sairastuu muuten