Minua

palelsi

ja elämä oli pelottavaa ja tyhjää ja tympeää. Elin sellaista elämää lähemmäs kolmekymmentä vuotta, mutta sitten sain valtavan armon, sain uskon lahjan ja sain hyvän elämän. Uskokaa tai älkää, sellaista Jeesus omilleen tekee.

Nyt te sanotte, että teillä on asiat hyvin, vaikka te ette olekaan saanut sitä valtavaa lahjaa, niinhän minäkin aikanaan luulin, että elämän pitää olla sellaista, kun se oli, mutta kun sain tulla elämään Jeesuksen kanssa, sain nähdä, että elämän kuuluu olla tervettä ja hyvää ja, että Jumalan omien kuuluu olla rohkeita ja toivoa täynnä ja kaiken lisäksi, toivo ei häpeään saata.
Ilman Jumalan armoa, ei elämä ole merkityksellistä, sillä Jumala loi meidät ja me kuulumme Luojamme yhteyteen.

3

307

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • werbi

      sinä pelotat minua jeesuksellasi

    • Idän fallos

      Luuletko oikeasti että joku munkki kääntyy tuosta tuputuksesta. Ei käänny yksikään piiraakaa myyvä ex munkkikaan, ei vaikka metsurina nykyisin palelisi.

    • oli tylsää

      sitten alitajuntasi keksi mielikuvituskaverin. Eihän siinä mitään jos elämäsi on nyt tervettä ja hyvää, mutta jos odottelet paratiisiin pääsemistä niin se on sitten eri juttu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      472
      8466
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      119
      5820
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      255
      4762
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      58
      4615
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      64
      4111
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3930
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      171
      3749
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1698
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      95
      1212
    10. Mikä on viimeisin asia

      mitä olen sinulle kertonut?
      Ikävä
      42
      857
    Aihe