Täällä on taas niin noloa tekstiä, aivan yhtä alatyylistä ja sivistymätöntä porukkaa kuin itse talossakin.
Olenko jotenkin poikkeava, kun mieleeni ei tule heti pistää kaikkea naisen syyksi, kun häntä on yritetty käyttää tajuttomana hyväksi?
Lienen ainoa, kenen mielestä tämä ei ole loogista. Te naisten vihaajat (sekä miehet että naiset) hyväksyisitte varmasti, jos omaa sukulaistanne/lastanne/ystäväänne kohdeltaisiin näin? Riisuttaisi housut ja yritettäis kiehnätä?
Eikö se ole selvä raiskausyritys, ja siihen ei selitykseksi kelpaa känni tai tai mikään muu.
Et miettikääpä omalle kohdallenne, miltä tilanne tuntuisi.
Hahaa, nyt arviolta muutama suomalaista katkeroitunutta sinkkumiestä alkaa kommentoida tätä "vitun huora, sitä saa mitä tilaa". Olette niin ennalta-arvattavia.
Anyway, jos jonkun mielestä nyt tuntuu siltä, että olen väärässä asian suhteen, niin olkaa toki hyvät ja perustelkaa, miksi olisi oikein käyttää sammunutta henkilöä hyväkseen?
Varsinkin teiltä keski-ikäisiltä ikäkriisikaljamahoilta ja sovinisteilta haluan kuulla vastauksia. Aivokapasiteetit lujille, joohan!
Olenko jotenkin poikkeava, kun mieleeni ei tule heti pistää kaikkea naisen syyksi, kun häntä on yritetty käyttää tajuttomana hyväksi?
Lienen ainoa, kenen mielestä tämä ei ole loogista. Te naisten vihaajat (sekä miehet että naiset) hyväksyisitte varmasti, jos omaa sukulaistanne/lastanne/ystäväänne kohdeltaisiin näin? Riisuttaisi housut ja yritettäis kiehnätä?
Eikö se ole selvä raiskausyritys, ja siihen ei selitykseksi kelpaa känni tai tai mikään muu.
Et miettikääpä omalle kohdallenne, miltä tilanne tuntuisi.
Hahaa, nyt arviolta muutama suomalaista katkeroitunutta sinkkumiestä alkaa kommentoida tätä "vitun huora, sitä saa mitä tilaa". Olette niin ennalta-arvattavia.
Anyway, jos jonkun mielestä nyt tuntuu siltä, että olen väärässä asian suhteen, niin olkaa toki hyvät ja perustelkaa, miksi olisi oikein käyttää sammunutta henkilöä hyväkseen?
Varsinkin teiltä keski-ikäisiltä ikäkriisikaljamahoilta ja sovinisteilta haluan kuulla vastauksia. Aivokapasiteetit lujille, joohan!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Hankkiudutko itse lakanoihin miehen kanssa, jonka kanssa et haluaisi seksiä?
vaikka sorella ois aikonutkin harrastaa sen kanssa seksiä, se SAMMU joten se ei tehnytkään sitä!
harrastatko tse tajuttomien kanssa seksiä`??
Varmasti siviilissä asiat menisivät niin että Sorella kyllä antaisi, mutta BB talossa kun on muutama satatuhatta katsojaa niin meininki on varmasti hieman erilaista pervo!
Katsoin video, ja kyllä oli älytön veto äijältä. En kyllä ihaillen katso luokanopettajankaan kännäämistä, mutta se ei oikeuta mihinkään.
Okei no mitä kaikkee saa tehdä sit tossa tilanteessa? Kerro mullekkin, sivistä vähän
Tuolla joku kirjoittikin että ihan normaalia suomalaista käytöstä, älkää itkekö täällä.
o_O
Mutta eikö olekin pelottavaa huomata että on poikkeavaa olla pistämättä kaikkea naisen syyksi?
Aika kamalaa. Ei hyvää käytöstä.
Ei kai Mika siltä housuja riisunu?
Minä en ainakaan nähnyt.
tiedä ketä tossa syyttää mut en usko että Mikalla on ollut aikomus raiskata Sorella tv-ohjelmassa? Haloo?
hyväks käyttö, ei raiskaus... raiskauksessa uhataan terveyttä tai henkee...
mut tottahan se väärin on... paitsi että koko ohjelma kuulostaa kirjotetulta ja o täyttä skeidaa...
kirjoitit: Anyway, jos jonkun mielestä nyt tuntuu siltä, että olen väärässä asian suhteen, niin olkaa toki hyvät ja perustelkaa, miksi olisi oikein käyttää sammunutta henkilöä hyväkseen?
Mielestäni ei ole oikein käyttää hyväkseen sammunutta henkilöä. Mutta onko soneran "sammuminen" nuokkumista, tiedottomuutta vai täyttä unta?olisiko hän innostunut uudelleen jos mika olisi häntä "lämmitellyt"?
mielestäni olisi ollut hyväksikäyttö jos he olisivat menneet eri sänkyihin ja mika olisi myöhemmin hiipinyt hiplaamaan soneraa, mutta solero itse halusi peiton alle ja hiplaili mikaa ihan yhtä innokkkaasti. joten mikan syyllistäminen on turhaa.
usein on nainen hipeltänyt jne, eipä tuo niin kauheata ole ollut kun olen sanonut että lopeta - tai jatka, sitten jos ei uskoisi, voisi alkaa oleen toinen fiilis.....joo ja ihan unesta olen siihen herännyt,, turha kärjistää asioita tolkuttomast - kuin ei vähätelläkään.
Kyl mä aika paljon laittasin Mikan puolesta vetoa, et se on syyntakeeton, mikä ei tietty poista vastuuta, vaan niin on niin paljon muutakin maailmassa kokoajan.
Mika ei o mun idoli.
Eiks kellään tuu täs mieleen kysyä, että mitä tämä "uhri" asiasta ajattelee?! Se kai ON TÄRKEINTÄ. Ei meidän mielipiteet asiasta.
Mielestäni kyseessä ei ollut raiskauksen yritys. Näin naisen näkökulmasta tulkitsen Sorellan käytöstä siten, että hän oli aktiivisesti mukana peuhaamisessa sammumiseensa asti. Kun katsoo videon, minusta siitä paljastuu että Mikalla ei ollut tarpeeksi aikaa (Sorellan liikahtamisesta on kulunut vain hetki) ja tietoa huomata pimeässä huoneessa että hipelöintikaveri on sammunut. Meillä ainakin on parisuhteessa ihan normaalia että toinen makaa paikoillaan(nautiskelee silmät kiinni) kun toinen hipeltää. Jos on esim. tälläiseen tottunut parisuhteissaan, voi olla vaikeaa erottaa onko toinen hereillä vai ei (mietin asiaa vain omalta kohdaltani, en koita keksiä mitään selityksiä Mikan teoille).
Jos tilanne olisi kehittynyt niin, että Mika olisi todellakin huomannut, että toinen nukkuu ja siitä huolimatta jatkanut toimiaan, niin sitten tilanne olisi eri (ja väärin ja tuomittavaa). Tässä tapauksessa videon perusteella ei vielä voi päätellä että niin olisi ollut tapahtumassa (Mikalla esim. vielä housut jalassa).
Tälläistä siis mielestäni kertoo kuvamateriaali. Omia tulkintojaan sitten jokainen tekee siitä, mitä olisi tapahtunut ellei asiaan olisi puututtu. Pessimistiset ajattelevat että Mika olisi jatkanut hommiaan ja hyväksikäyttänyt nukkuvaa. Optimistinen ajattelee, että Mika olisi huomannut ajoissa että toinen on sammunut ja lopettanut leikin sikseen. Realistinen ajatus taas on, että tilanne on kyllä aika riskialtis, kun puutteessa oleva nuori mies on lähes alastoman naisen lähietäisyydellä.
Mutta siis spekulointia siitä mitä olisi tapahtunut ellei BB olisi keskeyttänyt voi käydä, mutta tällä aineistolla en lähtisi ketään syyttelemään.
Tästä hirveestä mielipiteiden tulvasta huolimatta haluisin uskoa, että KAIKKIEN videon nähneiden mielestä Mikan toiminta oli väärin, vai mitä!? Nyt suurin spekulointi on kai käynnissä siitä, miten vakavana tekoa pitää, eli oliko kyse huonosta käytöksestä vai peräti raiskauksen yrityksestä.
Mä en pysty sanomaan, kuinka paha teko oli kaiken kaikkiaan olosuhteet huomioiden ja toisaalta asianomaisten oman fiilikset huomioiden. Vielä vähemmän osaan sanoa, pitäisikö Mikaa asiasta nyt varsinaisesti rangaista. Ymmärrän hyvin tällä palstalla esitettyjä perusteluja kaikkiin suuntiin.
Mutta pointtini: vaikka tekoon johtavista syistä ja teosta seuraavista toimenpiteistä voi olla miljoonia mielipiteitä niin eihän löydy ihmistä (miestä tai naista) joka pokkana voi väittää, että kaikkinensa sammuneen riisuminen ja sorkkiminen on ihan ookoo...!?!