Vähäsen erilaista tälle illalle

21783
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

silmä lepää ja kelpaa rentoutumiseen mainiosti =)Meillä on merimaisema,mutta juuri täältä katsoen ei kovin kummoinen,kesällä kuitenkin mukava =)

Äänestä
  • aina ollut meri-ihminen ja varsin paljon sitäkin ja rantoja olen kuvaillut, samoin kuin taivasta. Aivan uskomattomia värejä on kyllä ja joskus pistää ihmettelemään, että voiko olla tottakaan tuollainen.

    Äänestä

  • issu56 kirjoitti:

    aina ollut meri-ihminen ja varsin paljon sitäkin ja rantoja olen kuvaillut, samoin kuin taivasta. Aivan uskomattomia värejä on kyllä ja joskus pistää ihmettelemään, että voiko olla tottakaan tuollainen.

    osuus,monesti illalla auringonlaskun aikaan ollaan ongella,silloin väriskaala on mitä mahtavin monesti =)

    Äänestä

  • old_profile_25873 kirjoitti:

    osuus,monesti illalla auringonlaskun aikaan ollaan ongella,silloin väriskaala on mitä mahtavin monesti =)

    kamera följys, niin uskomattoman otoksen olisin saanut kun auringonsäteet loisti pilviverhon lomitse kuin sadepisarat. Oli näky kyllä ainutlaatuinen, ei muuta voi sanoa.

    Äänestä

kuvia!
Kyllä taas tuli vettä ikävä, kun noita kateellisena katsoin, kun täkäläiset laineen liplatukset on tossa tontinvieren kuraojassa...
Puolet elämästäni kuitenkin olen minäkin ihan meren rannalla asunut ja omaan rantaan tottunut.

Äänestä
  • jakso, jolloin ei muuta oikeastaan ollut kuin peltojen kuraojat. Silloin ajeltiin Jerppanan "kalaladoille" koirien kanssa, että pääsivät kunnolla uimaan :).

    Äänestä

  • issu56 kirjoitti:

    jakso, jolloin ei muuta oikeastaan ollut kuin peltojen kuraojat. Silloin ajeltiin Jerppanan "kalaladoille" koirien kanssa, että pääsivät kunnolla uimaan :).

    ahkerasti täälläkin, kun kesällä käytiin päivittäin uittamassa tätä poppoota tuolla runsaan 10 kilsan päässä :))

    Äänestä

asuuko rouva kenties meritien varrella (vaasa-pietarsaari?)

Äänestä
  • meritien varrella, mutta suunta on pikkuisen väärä :).

    Äänestä

  • issu56 kirjoitti:

    meritien varrella, mutta suunta on pikkuisen väärä :).

    Olisko jossakin Raippaluodon tienoilla?

    Äänestä

  • Veikkaisin kirjoitti:

    Olisko jossakin Raippaluodon tienoilla?

    ei, ei sillä suunnallakaan :).

    Äänestä

  • Korsnäs????

    Äänestä

  • tarkotin tietty kokkola-pietarsaari meritietä

    Äänestä

ja kuitenkin niin kaunista.Ensin tuli mieleen järvimaisema,mutta viimeiset kuvat kertoivatkin merestä.Hieno asuinympäristö sulla.

Äänestä
  • niinhän se itsekin aatellaan, että passelit on näkymät meillä :).

    Äänestä

hienoja kuvia sinulla, minäkin tykkäisin olla tuollaisien rantojen asukkina kesällä, talvella en tykkää siitä kun jäät "itkee";se kirskunta menee luihin ja ytimiin...

Äänestä
  • jäiden väninä ihan tänne saakka kuulunut. Tosin se on kyllä mahtavaa "musiikkia", kun lautat hankaa toisiaan...ja sinne jonnekin lauttojen ja jääsohjon sekaan kun yrittää saada onden heitettyä, niin ... :).

    Äänestä

ovat hyviä. Niissä näkee luonnon monimuotoisuuden.

Äänestä

Upeita maisemakuvia... tuohon ylhäältäpäin neljänteen jäin jotenkin jumiin...miten tai mistä tulee nuo "tähdet" tuohon vedenpintaan ?

Äänestä
  • auringonsilta, eli auringon säteet heijastuu merenpintaan noin :=).

    Äänestä

...kyllä tosiaan merimaisemassa silmä lepää! :)

Mekin käytiin sielläpäin "risteilyllä" Vaasasta käsin, laiva ajoi meidät tänne Jannen saluunaan. :D - minnekäs muuallekaan.
http://foto.vg.no/show_image_stream.php?bid=53820901&dx=580&dy=435

Silloin ei kuitenkaan päästy ihailemaan noin upeita auringonlaskun värejä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


issu56 kirjoitti:

Näissä ainakin on oma silmäni levännyt, vaan miltä ne teistä mahtaakaan näyttää/tuntua?

Kuvia meiltä......

http://i96.photobucket.com/albums/l169/issu56/260806002.jpg
http://i96.photobucket.com/albums/l169/issu56/210806008.jpg
http://i96.photobucket.com/albums/l169/issu56/190906002.jpg
http://i96.photobucket.com/albums/l169/issu56/100906006.jpg
http://i96.photobucket.com/albums/l169/issu56/040906008.jpg
http://i96.photobucket.com/albums/l169/issu56/171005001.jpg
http://i96.photobucket.com/albums/l169/issu56/080106001.jpg
http://i96.photobucket.com/albums/l169/issu56/Kotirantaa.jpg
http://i96.photobucket.com/albums/l169/issu56/301005005.jpg
http://i96.photobucket.com/albums/l169/issu56/180606021.jpg
http://i96.photobucket.com/albums/l169/issu56/090905007.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu