Tervehdys.
Todella hienoa että Suomalaiset suhtautuvat kriittisesti Ninja Hiirien toimintaan. Kyseessä on perinteisen terve ennakkoluuloisuus rajatieteitä kohtaan. Sähköpostiin tulleesta palautteesta päätellen tarvitsemme toiminnallemme realistisemmat pelisäännöt. Pelin henki on nykyään se että jokainen Ninja Hiiri toimii omalla alueellaan välttäen provokaatiota. Tämä ei kuitenkaan ole lupaus ja harkittuja ja harkitsemattomia ylilyöntejä tullaan jatkossakin näkemään.
Ninja Hiirien ensimmäinen tavoite on jakaa tietoa niille jotka sitä tarvitsevat ja samalla tavoittaa niitä henkilöitä jotka eivät tiedä vielä olevansa kiinnostuneita Uudesta Ajasta. Ninja Hiiret katsovat parhaaksi keinoksi levittää tietoisuutta ilmaiseksi Suomi24.fi keskusteluiden kautta.
Ninja Hiirien toinen tavoite on toimia tutkaimena joka välittää yleisen mielipiteen ja ilmapiirin (etenkin rajatieteiden alueelta) eteenpäin muille saman tyyppisille ryhmille jotka toimivat tällä hetkellä lähes ääneti. Tiedon välittämiseen käytetään edelleen vain sähköä tai “ei niin tavanomaista“ kommunikointi tapaa.
Ninja Hiirien sponsoroimat www sivustojen ylläpitäjät ovat pettyneitä kävijämäärien odotettua pienempään nousuun. Ninja Hiirien ensimmäinen esilletulo ei kuitenkaan ole epäonnistunut verrattuna operaation budjettiin joka käytännössä on nolla euroa per tunti.
Mielipide tutkailujen mukaan Ninja Hiiriltä odotetaan selvempää linjaa varsinkin UFO:jen suhteen. Lisäksi toivottiin pehmeämpiä arvoja etenkin Dark Ninja Hiiren johtamistyyliä ajatellen. Toivomukset on huomioitu.
Ninja Hiiret toimivat magian ja joidenkin humanoidien äänitorvena joten suotavaksi on katsottu että ennustamisesta ja astrologiasta kieltäydytään jatkossakin täysin. Taloudellinen hyötyminen toiminnasta ei ole tällä hetkellä edes realistinen ajatus.
Kontakti henkilöihin tullaan ottamaan Ninja Hiirien toimesta yhteyttä kuluvien kuukausien aikana. Ei pelkoa sillä yhteydenottotoimenpide on maksuton sekä täysin huomaamaton. Nämä arvoisat kontaktihenkilöt jo ehkä tietävät mahdollisesta tapaamisesta etukäteen.
Muistakaa että tietyt tahot haluavat että asioista vaietaan. Ninja Hiirille hiljaisuus ei ole vaihtoehto.
Ninja Hiiret kaipaavat palautetta toiminnastaan. Sähköposti tullaan käsittelemään tapauskohtaisesti ja luottamuksellisesti.
Tarkkailkaa varjoja.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000000216&posting=2200000001
Päivitys
DarkNinjaHiiri
0
329
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial281838Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1571802Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3541574- 1501207
Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2131164Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221128- 111024
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt5999- 285995
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks49948