Minkäslaisia kokemuksia on Sveti Konstantinissa olleilla ? Kai sielläkin sentään joku oli tänä kesänä ?
Oliko kukaan Sveti K:ssa ?
T&T
5654
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
En ollut Sveti Konstantinissa mutta kerran retkellä otimme lisää porukkaa sieltä ja lisäksi kuljetus lentokentälle takaisin meni Konstantinin kautta. Molemmilla kerroila bussiin tuli vain eläkeläisiä jotka olivat kylpylämatkalla. Näin ainakin syyskuussa.
vaikka varsinainen reissu oli kultahietikolle. Vanhemmille ihmisille sopiva rauhallinen fiilis. Kukaan ei tyrkyttänyt mitään ostettavaa, vaan rauhassa sai tsekata roinaa. Ei musiikin mölyä lainkaan. Ranta mainio, jyrkempi kuin Kh:lla. Jos joskus vielä tuonnepäin, niin iliman muuta Svetiin!
tosiaan sveti on rauhallinen paikka jos rauhaa haluaa niin sinne vaan, kylpylät ihan hyviä jos sataa niinku meidän reissulla viime viikolla. mutta eikö sitä pidä olla pientä säpinää lomalla.
jotka lähtevät matkaan muulla tarkoituksella kuin riekkua yöt diskoissa. Niitäkin ihmisiä on, uskoaa tai älkää.
Olimme 2 viikkoa hotelli Korallissa, niissä huonommissa huoneissa.
Lomamme oli niin posititiivinen kokemus kokemus kaikkine päivineen, että luultavasti menemme ensi vuonna uudestaan samaan paikkaan.
Svetissä on kaikki mahdollisuudet auringonottoon ja uimiseen ja rentoutumiseen ja voi nukkua yönsä rauhassa. Kävelyreittejä ja alueita on paljon ja mukavia terasseja, myös paikallisia ihan lähellä. Ne olivatkin parhaasta päästä antia hyvine ruokineen.
Jos haluaa vilkkaampaa elämää, Varna on 10 min matkan päässä.
Viihdyimme siellä loistavasti, kävimme melkein joka iltapäivä tai ilta, ihan vain kävelyillä ja syömässä tai ostoksilla.
Ihastuimme Varnan atmösfääriin ja Svetin leppoisaan meininkiin.
Pari panoraamakuvaa Svetistä (aika isoja)tältä syksyltä.
http://img34.imagevenue.com/img.php?image=41719_sveti_122_533lo.jpg
http://img164.imagevenue.com/img.php?image=41709_sveti2e_122_347lo.jpg
On muuten mennyt aikas paskan jauhannaksi nämä Bulgariajutut.
Nimim. Pakko päästä ens kesänä Svetiin;)