Kuinka BB-talossa annetaan elämän jatkua nopmaalisti, vaikka tv-kameroiden edesä on syyllistytty seksuaaliseen hyväksikäyttöön? Eikö tuotantotiimi nyt halua katsojamäärien vuoksi myöntää, että tämä on mennyt liian pitkälle??
Järkyttävää. "viihteen" nimissä...
Järkyttävää. "viihteen" nimissä...
Vastaukset 5
Vanhimmat
Siinä ei kyllä todellakaan tapahtunut mitään hyväksikäyttöä! Minkä ikäinen se Sorella on, kun ei itse pysty huolehtimaan itsestään. Antaa ymmärtää, muttei ymmärrä antaa...Naurettava nainen, joka on niin miehen kipee!!!
aikuiselta naiselta. HYI HITTO!!!!
Asiat kun eivät ole noin yksiselitteisiä! Kaikkea ei tartte ottaa non vakavasti! Mitään ei todellakaan ole sattunut! Pitääkö olla noin tyhmä???
Ja tiedoksi kaikille jotka spekuloivat mikan mahdollisilla syytteillä.. mitään syytteitä se ei tule saamaan, sillä vaikka te olettekin noin naiiveja pellejä, tajuavat viranomaiset miten asiat oikeesti ovat. Mitään syytteitä ei voi antaa pelkän spekuloinnin pohjalta. Mikään raiskausyritys ei kyseessä ollut, eikä todisteita sellaisesta ole.. mikalla oli housut jalassa kun nousi sängystä ja se vähä mitä ehti sorellan housuja laskea.. ei olisi mitenkään pystynyt saamaan itseään sisään!!! Et tiedoksi vain!
kyllä mä tässä enemmän oon Mikan puolella. Itsehän se Sorella alkoi lähentelemään Mikaa, suorastaan tyrkytti itseään.. ja vain muutaman päivän opettajatar ollut talossa! Varmaan ollut puutteessa jo kauan... Mika on aidosti pahoillaan, mieshän ITKI !
Jo ensimmäisistä ryyppyilloista talossa on voinut huomata, miten tuo jengi ei selvästikään osaa kontrolloida omaa viinan käyttöään. Viinaa juodaan niin kauan kuin sitä riittää ja sen jälkeen kun on vedetty p***eet, voidaan örveltää miten huvittaa. Ja mitä sen seurauksena sattuikaan.. Tuotantotiimin tulisi tässä vaiheessa ottaa vastuu tuosta järjettömästä viinan määrän jakelusta talon asukkaille! Viinaa ei todellakaan tulisi juottaa sellaisille ihmisille, jotka eivät sitä osaa kohtuudella käyttää.
Jos jengille tulee ns. vieroitusoireita jo muutaman raittiin päivän jälkeen, olisikin paljon mielenkiintoisempaa seurata, tuon järjettömän örveltämisen sijaan sitä, kuinka henkinen kantti asukkailla kestää, jos he joutuisivat olemaan useamman viikon ilman tuota viisaiden juomaa...