Jos Sorella olisi ollut mies

Jos joku miehistä olisi käyttäytynyt Sorellan tavoin ahdistellen naisia, niin hänet olisi kutsuttu päiväkirjahuoneeseen jo alkuillasta.
3574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eihän sinne kutsuttu Kakiakaan vaikka mies näyttää omistavan aika vilkkaat kädet joiden kohteeksi päätyivät ainakin Sari, Mira, Hanne & Sorella. Että se siitä kaksinaismoralismista.

Äänestä

joo kyllä naiset saavat tehdä mitä vain..jopa ottaa suohin nukkuvalta mieheltä..mutta mies ei saa herätellä haluja naiselle..

Äänestä

Muistaako kukaan tosi-tv ohjelmaa Sekaisin Miriamista? Miksi Sorellan kuva on Subin etusivulla miesten joukossa? Oliko salaisuus vähällä paljastua liian aikaisin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miettikääpä sitä kaksinaism... kirjoitti:

Jos joku miehistä olisi käyttäytynyt Sorellan tavoin ahdistellen naisia, niin hänet olisi kutsuttu päiväkirjahuoneeseen jo alkuillasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu