et miten voi tietäö että onko ruma vai kaunis?
mä en sitö ite nää, tei siis kun monet sanoo, tytö yleensä, et oon kaunis, muta sit kukaa poika ei oo kiinostinu. mis vika?
mä en sitö ite nää, tei siis kun monet sanoo, tytö yleensä, et oon kaunis, muta sit kukaa poika ei oo kiinostinu. mis vika?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Olipas aika paljon kirjoitusvirheitä..
Jos nyt ymmärsin oikein viestisi, niin en kyllä itsekkään osaa oikein sanoa vastausta tuohon.. Pitänee kai luottaa niihin toisiin, jotka sanovat kauniiksi, että ne eivät valehtele.
Jos sä itse olet tyytyväinen ulkonäköösi, niin ei siinä muiden mielipiteillä ole mitään väliä.
juu, mä pohdin tota yhteen aikaan ihan liikaa. ja päädyin ennemmin siihen tulokseen että olin ruma. koska en ollu samallainen pissis kun monet meiän luokkalaiset. mut usko tää, ku luotat ittees, ja oot omasta mielestäs kaunis niin se kyl auttaa. itsevarmuus kohtuuden rajoissa kaunistaa! nyt oon oppinu kattoon ihan eri taval peilii. en kumminkaa oo itserakas, todellakaa. :P oon vaa oppin arvostaa niit piirteitä mitä oon saanu.